Суспільство

​У селі Бердичівського району перепоховали 30 радянських солдатів, які загинули в Другій світовій війні

1 серпня 2020, 09:22

31 липня в селі Семенівка Бердичівського району перепоховали 30 радянських солдатів, які загинули в роки Другої світової війни.

Про це повідомили нас сторінці Історико-патріотичного об’єднання «Пошук».

«31 липня в селі Семенівка, Бердичівського району відбулося перепоховання рештків 30 захисників України, які загинули в липні 41-го та в грудні 43-го. Солдати були знайдені на садибах місцевих жителів протягом 2019-2020 рр. Люди роками садили на них городину та не здогадувалися, що під їхнім врожаєм лежать солдатські рештки... Лише завдяки наполегливості хлопців з Бердичева та членам ІПО «Пошук» — вдалося знайти цих солдат і поховати з усіма почестями. Більша частина з них, воїни 44-го мотострілецького полку, які загинули, намагаючись відбити с. Семенівка у ворога 10 липня 1941 року. З ними були перепоховані військовослужбовці, які загинули на тій же місцевості у грудні 1943 року під час визволення села. На превеликий жаль, частина солдат мала при собі медальйони зразка 1925 року (типу ладанка), записки в яких не збереглися, а інша частина взагалі не мала медальйонів і тому всі солдати для нас залишаються навіки невідомими. Їх імена знає лише Бог. Біля місця, де відбувалися жорстокі бої в 41-43 рр., бердичівськими активістами за власний кошт було встановлено меморіальний знак. Знак, який буде постійно нагадувати, що перемога далася дуже дорогою ціною. Дякуємо усім хто знайшов декілька годин часу та прийшов вшанувати солдат, які віддали своє життя за наше з Вами мирне небо над головою.А ми й надалі продовжуємо пошуки загиблих солдат», - йдеться в дописі ІПО «Пошук».


Нагадаємо, в травні 2019 в селі Іванківці Бердичівського району відбулося поховання останків 10 невідомих солдатів, які загинули в роки Другої світової війни.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2019 у селі Буки Житомирського району перепоховали солдата, який загинув 77 років тому на території Новгородської області Росії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: солдат поховання загиблий Друга світова війна останки рештки Семенівка  
Матеріали по темі