Місто

Влада Житомира визначилися з переліком тих, кому ІФА-тест на коронавірус буде безкоштовним. Проєкт рішення

3 серпня 2020, 09:22

З метою забезпечення населення Житомирської міської об’єднаної територіальної громади обстеженнями для діагностики коронавірусної інфекції COVID-19 за допомогою імуноферментного аналізу (ІФА) хочуть затвердити перелік категорій населення, які матимуть право зробити тест безкоштовно.

Відповідний проєкт рішення виконкому оприлюднили на сайті міської ради 31 липня.

Комунальним підприємствам «Лікарня № 1», «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка», «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека» Житомирської міської ради забезпечити проведення обстежень на COVID-19 методом ІФА на безкоштовній основі за направленнями сімейних лікарів та лікарів педіатрів, з якими укладені декларації, наступних категорій населення Житомирської міської об’єднаної територіальної громади:

пацієнтів та медичних працівників міських закладів охорони здоров’я, визначених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.06.2020 № 1411 «Про внесення змін до стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»;

осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які направляються на лікування в госпіталь для ветеранів війни або на санаторно-курортне лікування;

дітей, які отримали у закладі охорони здоров’я путівку на санаторно-курортне лікування;

дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування за клопотанням служби (управління) у справах дітей міської ради;

осіб, які перебувають на обліку для отримання санаторно-курортного лікування, проходження психологічної реабілітації через департамент соціальної політики Житомирської міської ради (осіб, на яких поширюється дія Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»; «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; «Про жертви нацистських переслідувань»; « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи») на підставі довідок управлінь соціального захисту населення Богунського та Корольовського районів департаменту соціальної політики Житомирської міської ради про направлення вказаних осіб на санаторно-курортне лікування, проходження психологічної реабілітації.

Якщо рішення буде ухвалене, то управління охорони здоров’я Житомирської міської ради має організувати фінансування заходів з проведення ІФА досліджень на COVID-19 зазначеним категоріям населення.

Нагадаємо, 17 червня на черговому засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради затвердили тарифи на платні медичні послуги в лікарнях №1 та №2, а також у дитячій лікарні, зокрема і на тести для виявлення коронавірусу COVID-19. Відповідно до встановлених тарифів, у лабораторії дитячої поліклініки на вулиці Святослава Ріхтера, яка мала розпочати роботу з 15 липня, ПЛР-тест коштує 1330 грн – для приватної особи в індивідуальному порядку. А для групи осіб (80 і більше) встановили ціну у розмірі 780 грн. 28 липня виконком зменшив вартість ПЛР-діагностики, яка буде здійснюватися на базі вірусологічної лабораторії дитячої лікарні ім.Башека, встановивши її в розмірі 998 грн. Станом на 29 липня зазначена лабораторія продовжувала працювати в тестовому режимі.

Як повідомляв Житомир.info, 26 червня 2020 року в прямому ефірі програми «Тема дня» заступниця мера Житомира Марія Місюрова розповіла про відмінність ІФА та ПЛР-тестів на COVID-19 та де житомиряни можуть пройти діагностику. 16 липня мер Сергій Сухомлин розповідав, кому безкоштовно роблять ІФА-тести в комунальних закладах Житомира та запевняв, що згодом люди пенсійного віку також зможуть розраховувати на безкоштовне тестування на COVID-19.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком коронавірус лабораторія тест ІФА 
Матеріали по темі