Суспільство

Після дослідження експерти пропонують зробити заповідними 170 га лісів на півночі Житомирської області

4 серпня 2020, 12:35

Протягом року, в період з квітня 2019 по липень 2020 рр., у рамках міжнародного транскордонного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів» експерти з лісничих питань природоохоронної громадської організації «Українське товариство охорони птахів» проводили роботи з ідентифікації та верифікації природних лісів Полісся.

Про це йдеться у пресрелізі за підсумками реалізації проєкту «Полісся – дика природа без кордонів».

«Дослідженнями були охоплені території Полісся в басейні річки Припʼять, вздовж кордону України з Білорусією, зокрема 6 лісгоспів у Волинській, 7 у Рівненській та 4 у Житомирській областях. Заходи здійснювались за участі та у злагодженій співпраці з представниками лісових господарств, які були відібрані для цих робіт за результатами камерального аналізу лісотаксаційних матеріалів», - інформують учасники дослідження.

За висновками експертів, погодженими з лісівниками, встановлено, що у лісгоспах Волинської області природні ліси охоплюють площу 723,7 га (ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Колківське ЛГ», ДП «Любешівське ЛМГ», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Поліське ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ»). У Рівненській області площа природних лісів складає 1998,6 га (ДП «Висоцьке ЛГ», ДП «Володимирецьке ЛГ», ДП «Дубровицьке ЛГ», ДП «Зарічненське ЛГ», ДП «Остківське ЛГ», ДП «Рафалівське ЛГ», ДП «Рокитнівське ЛГ»). На території Житомирської області 724,4 га природних лісів є у ДП «Овруцьке ЛГ», ДП «Овруцьке СЛГ», ДП «Олевське ЛГ», ДП «Словечанське ЛГ».

«За характеристиками виявлені природні ліси незмінені або майже не змінені господарською діяльністю, які зберегли свою природну вікову, видову та просторову структуру та мають корінний склад деревостанів. Завдяки своїй віддаленості від населених пунктів, переважно на болотистій місцевості, вони дають уявлення про розвиток поліських лісів без втручання людини. Ці рештки природних соснових, вільхових і мішаних лісів на інтенсивно освоюваній території протягом багатьох століть - унікальні. Вони є місцем зростання рідкісних видів грибів та рослин, і проживання раритетних видів тварин,у першу чергу таких, що тісно пов’язані з природною динамікою лісу і не можуть існувати в господарські освоєних лісах. Значна частина ідентифікованих ділянок знаходиться в межах об’єктів ПЗФ (природозахисного фонду), частина в межах експлуатаційних лісів і потребує заповідання. Роботи з ідентифікації і верифікації природних лісів у даних областях майже завершились. Наразі ключовим стоїть питання надання ідентифікованим ділянкам охоронного статусу. Перспективним є дослідження з виявлення територій існування природних лісів на інших територіях Українського Полісся», - йдеться у повідомленні.


Інформаційна довідка: Природні ліси - ділянки площею понад 20 га.Деревостани природного походження та значного віку. У таких лісах ніколи не рубали або не заготовляли дрова, не випасалася худоба та не було іншого прямого впливу людини.Відмінність від лісів, що висаджені людиною – різновіковість дерев, що дозволяє лісам самостійно відновлюватись, розвиватись і бути більш стійкими. Але сьогодні немає лісів, які б у тій чи іншій формі не піддавалися би непрямому антропогенному впливу, як наприклад, через емісії (перенесення забруднювачів атмосферними потоками). Експерти з лісничих питань природоохоронної громадської організації «Українське товариство охорони птахів»проводили роботи з ідентифікації та верифікації ідентифікованих у 2018 році командою Дунайсько-Карпатської програми WWF пралісів, квазіпралісів та природних лісів Полісся.

«Полісся – дика природа без кордонів» — міжнародний транскордонний проєкт, що об’єднав природоохоронні інституції Білорусі, України, Німеччини, Польщі, Британії. На території України його впроваджує партнер асоціації BirdLifeInternational - Українське товариство охорони птахів. Проєкт є частиною Програми вразливих ландшафтів (EndangeredLanscapesProgramme) і фінансується фундацією «Аркадія – благодійний фонд Лісбет Раузин та Пітера Болдвіна». Період реалізації: 2019-2023 рр.

Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2020 року в наслідок масштабної пожежі загоряння трав’яного настилу в Олевському районі перекинулось на ліс у Поліському природному заповіднику.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Полісся ліс заповідник  
Матеріали по темі