Суспільство

У Бердичеві вручили нагороди «Праведник народів світу» представникам двох родин, які рятували євреїв під час Другої світової війни

4 серпня 2020, 18:19

За порятунок життя євреїв під час Голокосту відзначили родину Стецюк Павла та Ксенії (посмертно) за те, що вони хоробро рятували життя євреїв під час Голокосту. Житомирянин Дмитро Стецюк, онук Павла та Ксенії, отримав звання та нагороду «Праведник народів світу», надану Ізраїльським національним меморіальним інститутом «Яд Вашем».

Церемонія нагородження пройшла 4 серпня в Бердичеві – інформує пресслужба Житомирської міської ради.

«Зазначимо, що Посольство Держави Ізраїль в Україні щорічно відзначає дипломами та медалями людей, що, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв під час Другої світової війни», - йдеться у повідомленні.

За інформацією Посольства Ізраїлю, цього дня звання «Праведників народів світу» отримали:

Чудакова Надія та її дочка Шемшурина Ніла (посмертно) за порятунок Раїси Каплун ( у дівоцтві – Шиндельман). Нагороду отримала дочка Ніли Шемшуриної Валентина Коваленко, мешканка с.Гришківці Бердичівського району Житомирської області;

Родина Стецюк Павла та Ксенії (посмертно) за порятунок Моше Блюменфельда. Нагороду отримав онук Павла та Ксенії пан Дмитро Стецюк, мешканець м. Житомира.

«Протягом останніх 25 років Звання Праведника народів світу отримали 2634 громадянин України. Ізраїльський національний меморіал Катастрофи (Голокосту) та Героїзму Яд Вашем увічнює пам'ять шести мільйонів євреїв - жертв Голокосту. Один з основних обов’язків Яд Вашему - від імені Держави Ізраїль та всього єврейського народу висловити подяку тим неєвреям, що, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв під час Голокосту. Ця місія була визначена законом, за яким було засновано Яд Вашем, і у 1963 році Меморіал розпочав всесвітній проєкт визнання Праведників народів світу. Відтоді і дотепер діє громадська комісія, яку очолює суддя Верховного Суду Ізраїлю, яка розглядає кожен конкретний випадок, приймає рішення і несе повну відповідальність за надання цього почесного звання. Ті, хто визнаний Праведником народів світу, отримують медаль та почесну грамоту, а їхні імена увічнюють у Яд Вашем на Горі Пам’яті в Єрусалимі»,- повідомляє міська рада з посиланням на Посольство Держави Ізраїль.

Як повідомляв Житомир.info, в серпні 2018 року члени виконавчого комітету Житомирської міської ради надали згоду на встановлення на фасаді будівлі по вулиці Київській, 1 меморіальної дошки Блінову Миколі Івановичу, який в квітні 1905 року загинув, захищаючи євреїв від погромів, та в 2012 році отримав звання «Праведники народів світу».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Ізраїль Бердичів євреї Праведник народів світу нагорода Голокост  
Матеріали по темі