Події

У Бердичеві суд виніс вирок машиністці крана, з вини якої загинув працівник заводу та ще один отримав інвалідність

20 серпня 2020, 14:35

У місті Бердичів Житомирської області суд виніс вирок машиністці ливарного цеху ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», з вини якої у січні 2018 року загинув працівник підприємства та ще один отримав травми, що призвели до його інвалідності.

Про це 18 серпня повідомила пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.

«Машиністку крана із понад 40-річним стажем роботи Бердичівський міськрайонний суд визнав винною у злочині, передбаченому частиною 2 статті 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою)», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що у ході судового розгляду було встановлено, що «під час виконання робіт із зварювання металоконструкції бічної стінки піддону фільтр-преса, у яких був задіяний мостовий кран під керуванням обвинуваченої, вказана металева конструкція, яка знаходилась у нестійкому вертикальному положенні, раптово похитнулася та впала на двох електрозварювальників, які безпосередньо виконували ці роботи. Один працівник від отриманих травм помер на місці, а інший отримав інвалідність.

Аби достеменно з’ясувати усі подробиці справи, суд допитав саму обвинувачену, потерпілого чоловіка, свідків та дослідив безліч доказів. Виявилося, що і кран був справний, і працівники були досвідчені, і безліч інструктажів із техніки безпеки на підприємстві регулярно проводились.

Підсудна розповіла, що того ранку двоє електрозварювальників попросили її допомогти виконати роботу із металевою плитою. Потрібно було краном припіднімати конструкцію, аби чоловіки приварили кутник. Під час чергового підйому плита перекинулась і впала на робітників. На суді жінка повністю визнала свою вину, попросила вибачення у потерпілого та матері загиблого. Зі слів допитаних свідків стало зрозуміло, що ці небезпечні роботи можна було виконувати і в горизонтальному положенні металоконструкції. Тоді б її не довелось припіднімати.

Згідно із вироком суду, за порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою машиністка крану понесе покарання у вигляді двох років позбавлення волі умовно. І стільки ж часу, але вже реально, вона не матиме права обіймати посади, пов'язані з експлуатацією вантажопідіймальних машин.

Також частково задоволено цивільний позов потерпілого, у якому той просив стягнути із заводу 350 тисяч гривен завданої моральної шкоди. Відшкодувати підприємство, згідно рішення суду, має лише 150 тисяч гривень, оскільки раніше допомагало постраждалому з лікуванням.

«До того ж, за висновком судової експертизи, настання нещасного випадку на виробництві знаходиться у прямому причинному зв’язку із діями усіх трьох осіб – обвинуваченої, потерпілого і загиблого», – зауважують у пресслужбі суду.

Вирок набере законної сили після закінчення 30-денного терміну подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано.

Вирок суду щодо вказаної кримінальної справи був винесений 18 серпня 2020 року. На наступний день він був оприлюднений у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У матеріалах суду зазначено, що машиністка порушила вимоги інструкції з охорони праці, що і призвело до групового нещасного випадку.

Скріншот з вироку суду

У вироку також описаний характер травм, який отримали працівники внаслідок падіння металоконструкції.

Скріншот з вироку суду

Як повідомляв Житомир.info, 23 січня 2018 року під час зварювальних робіт смертельно травмувався працівник ливарного цеху ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», інший був госпіталізований до реанімації. В управлінні Держпраці у Житомирській області інформували, що конструкція, яка впала на чоловіків, важила близько трьох тонн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Бердичів нещасний випадок травматизм травма виробничий травматизм  
Матеріали по темі