Місто

У рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» біля житомирського ліцею планують встановити перше в Україні табло з індикатором швидкості автомобілів

21 серпня 2020, 18:04

В рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» біля чотирьох навчальних закладів Житомирської ОТГ облаштовують криті велопарковки.

Координаторка проєкту розповідає: локації під велопарковки обирали разом із представниками шкіл, встановити конструкції планують до 1 вересня.

«Почався інфраструктурний компонент проєкту, який можна побачити, відчути, помацати, як то кажуть. Одним з компонентів проєкту є облаштування велопарковок критого типу. Загалом на території кожної школи-учасника проєкту заплановано облаштувати по дві криті велопарковки на 20 паркомісць. Тобто, по обидва боки 10 П-подібних стійок, і по обидва боки можна розмістити по велосипеду. На мою думку, варто з чогось починати, і ці 20 місць поштовх, можна далі облаштовувати, але у дітей вже буде можливість не ставити велосипеди під стінами школи, паркувати біля сходів, парапетів. Було оголошено тендер на закупівлю велопарковок, і пропозиція переможця була 209 тис. 990 грн 40 коп. Ми хочемо і робимо все для того, аби до 1 вересня велопарковки були готові і діти могли ними користуватися», – розповідає координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи» Аліна Кундіч.


Наступним етапом проєкту є реалізація інфраструктурних рішень для покращення комфорту і безпеки пересування дітей до школи.

«У ЗОШ № 8 є така потреба, від школи був запит облаштувати пішохідний перехід з острівцями безпеки. У Вересівської ЗОШ є небезпечне, велике, широке перехрестя, його буде звужено. ЗОШ № 36 зазначила таку проблему, що діти часто переходять дорогу біля школи, а не рухаються до світлофора, бо далеко, крім цього вулиця Домбровського є запаркованою, школа захотіла пішохідний перехід. Зокрема, проєктом TUMI шлях до школи передбачено, що навпроти школи з'явиться нерегульований пішохідний перехід, піднятий пішохідний перехід», – говорить Аліна Кундіч.

А ось біля Житомирського екологічного ліцею №24 планують розширити пішохідну зону та встановити перше в Україні інформаційне табло з індикатором швидкості руху автотранспорту.

«Від представників шкільного комітету з мобільності, від ліцею був такий запит на інноваційне рішення. Є така ідея: проєкт встановлення за 100-120 метрів від пішохідних переходах, якими користуються діти, в обох напрямках біля ліцею облаштувати інформаційне табло з радіолокаційним вимірювачем швидкості автомобілів. Сповіщатиме їх швидкість і показуватиме лайк зеленого кольору, якщо будуть дотримуватися, а якщо водій не буде дотримуватися, то буде горіти червоний колір і показуватиме дизлайк. Подібне вже давно роблять в Європі і світі: у Канаді, Німеччині, Польщі. Він виконує попереджувальну функцію і просто сповіщатиме водіїв, що ви заїжджаєте у зону школи, будьте обережними, можуть бути діти», – зазначила координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи» Аліна Кундіч.

Також маленьких житомирян очікує безкоштовне навчання у велошколі.

«Ми плануємо і чекаємо та дуже надіємося, що школи вийдуть з карантину і ми зможемо провести велошколу. У вересні, як ми знаємо, щороку відзначають Європейський тиждень мобільності, і ми хочемо зі школами провести на вихідних кілька годин часу і розповісти про те, як рухатися велосипедом, що потрібно робити перед тим, як сісти на велосипед, як його оглядати, елементарні правила ПДР і якість майстер-класи з велоїзди», – говорить Аліна Кундіч.

Нагадаємо, чотири школи Житомирської ОТГ отримали кошти на покращення своєї інфраструктури. З Корольовського району – Вересівська ЗОШ та ЖЕЛ №24, з Богунського району – ЗОШ №8 та ЗОШ №36. Загалом розглядали мотиваційні листи від 22 навчальних закладів.

Як повідомляв Житомир.info, Житомир став одним із десяти переможців престижного міжнародного конкурсу Transformative Urban Mobility Initiative. Місто отримало відзнаку за проєкт, який був презентований міжнародним партнерам, та грант на його реалізацію у розмірі 150 тисяч євро. 29 травня 2019 року учасник делегації від міста, директор комунального підприємства «Житомиртранспорт» Іван Фурлет передав відзнаку меру Сергію Сухомлину.

21 серпня 2019 року виконком підтримав реалізацію проєкту «TUMI: шлях до школи», у рамках якого в місті будуть розвивати сталу мобільність у загальноосвітніх навчальних закладах шляхом заохочення школярів до пересування на велосипедах. Окрім грантових 150 тис. євро, на реалізацію проєкту планували залучити 30 тис. євро з міського бюджету.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: «TUMI: шлях до школи» школа ЗОШ інфраструктура  
Матеріали по темі