Шкільними їдальнями користуються понад 50% школярів, а основними причинами, через які учні відмовляються від харчування у школі, є несмачна та холодна їжа або поганий вигляд та запах страв.
Відповідні результати опитування «Задоволеність батьків та учнів шкільним харчуванням» оприлюднено на сайті МОН 14 вересня 2020 року – інформує пресслужба міністерства.
«В межах дослідження учні та їхні батьки могли оцінити шкільний буфет, якість перших і других страв, напоїв, смакові якості шкільного харчування загалом, а також чистоту шкільних їдалень та охайність їхніх працівників», - йдеться у повідомленні.
Опитування «Задоволеність батьків та учнів шкільним харчуванням» проводилось 5-15 березня 2020 року, в ньому взяли участь 923 учнів та 3 519 батьків зі всіх областей України та міста Києва, окрім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і АР Крим.
Згідно з відповідями батьків, основними причинами, через які учні відмовляються від харчування у школі, є:
несмачна та холодна їжа,
поганий вигляд та запах страв,
погане самопочуття після прийому їжі,
неадаптованість до особливих дієтичних потреб,
брудні посуд і прибори,
недовіра до якості шкільних страв,
одноманітне меню, напівфабрикати, відсутність перших страв,
поганий запах в їдальні, «антисанітарія», комахи,
відсутність їдальні,
черги, їжі не вистачає для всіх учнів (старших класів).
Нагадаємо, 9 вересня Мінекономіки оприлюднило звіт за результатами обстеження закладів загальної середньої освіти в рамках реформування системи шкільного харчування.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі кожен з 31 навчального закладу самостійно закуповує послуги харчування, відповідно до рішення виконавчого комітету, з початку 2020 року зросла вартість харчування в школах: сніданок для учнів 1-4 класу коштував 18 грн 30 коп.: з них 8 грн 35 коп. – кошти місцевого бюджету, 9 грн 95 коп. – батьківська доплата.