7 жовтня на черговому засіданні міськвиконком затвердив порядок використання коштів, передбачених в бюджеті Житомирської міської ОТГ на виконання заходів програми забезпечення житлом.
За словами начальниці управління у справах сім’ї, молоді та спорту Ірини Ковальчук, раніше програма передбачала забезпечення житлом молодих родин, наразі змінили назву і відтепер мова йде в цілому про забезпечення житлом мешканців Житомирської міської ОТГ.
Як розповів на засіданні виконкому директор Житомирського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Павло Шестопалов, програма передбачає часткову компенсацію відсотків за придбане в кредит житло.
«Цей порядок визначає надання часткової компенсації жителям Житомирської ОТГ, а саме тим, які зареєстровані на території ОТГ і працюють на підприємствах, що також зареєстровані в ОТГ. Якщо коротко, то ця програма передбачає, що людина бере кредит в банку, а міський бюджет компенсує їй одну облікову ставку кожній сім’ї і додатково 1% на кожну дитину. Тобто, якщо сьогодні облікова ставка НБУ становить 6%, то десь 6-7% будемо компенсувати сім’ї. Це стимулюватиме сім’ї залишатися в місті Житомирі, працювати в місті, сплачувати податки в міський бюджет та не виїжджати в інші міста. Мова йде про суму на кожну сім’ю десь до 40 тис. грн на рік», - зазначив Павло Шестопалов.
Директор департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук відмітила, що за розрахунками департаменту відтепер за кошти з міського бюджету, передбачені на забезпечення житомирян житлом, значно більше родин зможуть отримати компенсацію.
«Ми проводили розрахунки. Програма не потребує додаткового фінансового ресурсу. Разом з тим, в межах існуючого ресурсу будуть внесені пропозиції при формуванні бюджету 2021. Наприклад, в поточному році 2,5 млн грн спрямовувалось на молодіжне кредитування і ми могли забезпечити лише 4 родини, то якщо в наступному році частину цих коштів, орієнтовно за нашими розрахунками близько 1 млн грн, ми спрямуємо на відсоткову компенсацію, то замість двох родин ми забезпечимо уже 20 родин мешканців ОТГ, які постійно працюють, сплачують податки і місто. Але насправді тут основна вимога – вимога банку. Банк розглядає можливості родини щодо обслуговування та погашення кредиту, а ми з бюджету спрямуємо кошти на часткову компенсацію відсотків», - розповіла Діна Прохорчук.
Нагадаємо, у 2018 році директор Житомирського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Павло Шестопалов у «Темі дня» на Житомир.info. розповів про програму пільгового молодіжного кредитування на житло.
Як повідомляв Житомир.info, станом на 5 лютого 2018 11 родин учасників АТО з Житомирської області подали документи на програму пільгового кредитування житла.