Місто

У Житомирі почали реконструкцію Нового бульвару, земляні роботи проводяться під наглядом археологів

15 October 2020, 16:05

Минулого тижня у Житомирі почали демонтаж старого покриття на Новому бульварі. Також підрядник почав зрізати старі дерева та кущі, видалення яких попередньо погодив виконавчий комітет. На ділянці з 15 жовтня працюють археологи, які проводитимуть нагляд під час земляних робіт. Археологічні дослідження є обов'язковими, адже ця територія вважається історичним ареалом міста.

«Можна пропустити дещо для культури, археологію, якусь пам’ятку, тому має бути спеціаліст на кожному майданчику, щоб він перевірив, подивився, чи це історія, археологія чи просто радянський час. На цей рівень мають кластися комунікації, а ми прокопуємо трошки нижче, щоб подивитися, чи є щось нижче, адже якщо комунікації прокладені, то дослідження вже буде важко проводити», – розповів молодший науковий спеціаліст ДП «Охоронна археологічна служба України» Сергій Очеретний.


Договір з ДП «Охоронна археологічна служби України» уклали на суму 89 тис. 779,41 грн.

«Це тільки нагляд, оскільки ми знімаємо верхній шар, а не залазимо в глиб землі, скажу так. Тому археологи будуть спостерігати за цими роботами: що підрядник буде робити і що вони там викопають. Це буде під наглядом усе. Самі археологи нічого там копти не будуть, ніяких робіт проводити не будуть», – повідомив радник Житомирського міського голови Олександр Черняхович.

За проєктом, на території підрядник має посадити 20 нових дерев та 500 кущів.

«Є рішення виконкому, де ми зрізаємо тільки аварійні насадження, тільки ті насадження, які віджили свій вік, які вже сипались, які відновити неможливо. Зрізаємо їх та висаджуємо нові насадження, там близько 600 кущів та дерев», – пояснив радник Житомирського міського голови.

Повністю завершити реконструкцію мають у березні 2021 року, але якщо сприятимуть погодні умови, виконати роботи можуть до кінця цього року. Загалом проєкт розділили на три ділянки.

«На першій ділянці роботи вже почались. Коли цю ділянку закінчать, перейдуть до іншої ділянки, а цю відкриють для наших мешканців. По термінах зараз дуже важко сказати, адже якщо погода дасть працювати і буде така, як тогорічна зима, то підрядник не буде зупинятися і будуть будувати. Якщо ж будуть морози, то роботи припиняться до тих пір, коли можна буде знову працювати. Підрядник нас запевнив: якщо буде виконання робіт таке і погода дасть, то він закінчить ще у цьому році», – розповів Олександр Черняхович.

Нагадаємо, 17 серпня 2020 у Житомирі відбувся аукціон на тендері управління капітального будівництва з реконструкції території благоустрою Нового бульвару з очікуваною вартістю в 22 млн 255,8 тис. грн. Спершу переможцем було визнано житомирське ПРБФ «Комунальник» з пропозицією в 17 млн 732,1 тис. грн.

15 вересня 2020 замовник відхилив найдешевшу пропозицію ПРБФ «Комунальник» у 17 млн 734,1 тис. грн. Підставою для такого рішення стало те, що переможець не мав дозволу на проведення археологічних розвідок, розкопок, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою, виданий Міністерством культури України.

Відповідно, переможцем торгів було визнано іншого учасника торгів – ТОВ «УК «Комфорт-Буд» з пропозицією у 19 млн 110,3 тис. грн.

1 жовтня у Житомирі розпочались підготовчі роботи з реалізації проєкту реконструкції Нового бульвару.

Як повідомляв Житомир.info, на черговій сесії Житомирської міської ради 18 червня 2020 року депутати затвердили проєкт-переможець конкурсу на кращий проєкт Громадського бюджету. «За» проголосували 27 депутатів. Під час обговорення цього проєкту рішення виникла жвава дискусія, але врешті-решт проєкт реконструкції Нового бульвару підтримали більшістю голосів. Депутат міської ради, радник мера Олександр Черняхович тоді зазначав, що реконструкцію Нового бульвару в Житомирі розпочнуть у 2020 році, а два інші проєкти «покладуть на полицю».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Новий бульвар реконструкція  
Матеріали по темі