Події

З початку виборчої кампанії поліція Житомирської області зареєструвала 19 кримінальних проваджень

24 жовтня 2020, 10:40

З початку виборчої кампанії до поліції Житомирщини надійшло 90 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства, в ЄРДР внесли відомості щодо 19 кримінальних проваджень.

Про це 24 жовтня повідомив відділ комунікації поліції Житомирської області.

«Відповідно до частини 7 статті 23 «Публічність і відкритість виборчого процесу» Виборчого кодексу України, органи Національної поліції України за день до дня голосування оприлюднюють на офіційних веб-сайтах попередні відомості про кількість зареєстрованих звернень про порушення виборчого законодавства під час відповідного виборчого процесу та роз’яснення відповідальності за порушення законодавства про вибори», – зазначають у поліції.

Отже, у період із 5 вересня по 24 жовтня 2020 року загалом надійшло 90 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Усього органами поліції складено 33 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 19 кримінальних проваджень: 3 відкритих за фактами порушення виборчого законодавства, 16 – пов’язаних з виборчим процесом.

Роз’яснення щодо відповідальності за порушення законодавства про вибори – тут

Зазначимо, що 22 жовтня під час спільної пресконференції представників громадської мережі ОПОРА і ГУНП в області очільник поліції Житомирщини Юрій Олійник зазначав, що за період виборчої кампанії надійшло 88 повідомлень про можливі порушення виборчого процесу, зареєстровано 14 кримінальних проваджень.

Нагадаємо, вранці 18 жовтня на виборчій дільниці №181421, яка розташована на Старому бульварі, 9 у Житомирі, виявили крадіжку і викликали поліцію.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 5 жовтня поліція в Житомирській області перевіряла 29 повідомлень про можливі порушення виборчого процесу, переважна більшість яких стосувалася розміщення агітації без вихідних даних та пошкодження інформаційних плакатів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибори порушення виборча кампанія  
Матеріали по темі