Місто

​У Житомирі плазму крові донорів, які перехворіли на коронавірус, передають на створення препаратів для лікування інфекції

16 November 2020, 16:19

Карантин вплинув на кількість донорів в Житомирському обласному центрі крові. Минулого тижня у центрі у дефіциті були всі групи крові, однак, станом на 16 листопада, ситуація покращилася через те, що заклад працював у суботу.

«Ми запланували і почали вже дві робочі суботи в місяць. І субота, яка минула, є гарним прикладом, адже дуже багато людей відгукнулось на те, що є проблеми з донорською кров’ю. В суботу прийшли 57 людей. Більша частина з них не брали грошей на харчування, вони хотіли допомогти людям», - говорить директор Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв.


Центр відтепер працює у кожну другу та останню суботу місяця.

Продовжують забір плазми крові у закладі від людей, які перехворіли на коронавірус. Антитіла, які знаходяться у плазмі крові знешкоджують збудника інфекції, тому її використовують для виготовлення препаратів.

Таких донорів у закладі вже 18.

«Знаходяться у плазмі ці антитіла, (ред. плазма) є цікавої з точки зору лікування. Якщо перелляти таку плазму з антитілами людині, яка захворіла, відповідно та людина отримує додаткові білки, а це важливо під час інфекції, і найголовніше - антитіла, які знешкоджують вірус. Ми почали заготовлення такої плазми по договору з компанією «Біофарма», яка збирає плазму для того, щоб виготовити імуноглобулін специфічний спеціально проти коронавірусу. По контракту, який ми уклали, ми вже маємо 18 донорів і 23 дози плазми. Вона зберігається і лежить, проходить карантин 180 днів», - каже Анатолій Чугрієв.

Як зазначають самі представники компанії «Біофарма», дослідження показали, що препарат «Біовена» пришвидшує одужання та скорочує кількість летальних випадків від коронавірусної інфекції. У жовтні міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що МОЗ внесе цей препарат до протоколу лікування Covid-19.

«Досвід інших країн свідчить про те, що такі трансфузії (ред. переливання) йдуть і вони доволі успішні. Наприклад, в США станом на 1 жовтня, таку плазму отримали 72 тис. пацієнтів. Був міжнародний проєкт, у якому різні держави брали участь і загальна кількість таких пацієнтів склала 85 тис. і вже статистично доведено, що вона ефективна», - додає Анатолій Чугрієв.

Донорам, які перехворіли на коронавірус і хочуть здати плазму крові, необхідно надати довідку про негативні результати ПЛР-тестування. За одну дозу плазми людина може отримати від 770 грн до 1028 грн. Це оплачує компанія «Біофарма» після підтвердження наявності антитіл в крові.

Нагадаємо, з травня 2019 року житомиряни, які перехворіли на COVID-19, можуть здати кров і допомогти у лікуванні важкохворих.

Як повідомляв Житомир.info, з 1 березня 2020 року в Житомирському обласному центрі крові донорам збільшили грошову компенсацію на підсилене харчування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: центр крові плазма коронавірус  
Матеріали по темі