Оперативники внутрішньої безпеки поліції викрили у столиці організовану злочинну групу шахраїв, які підробляли документацію на автомобілі, завезені з Євросоюзу та США, для подальшої їх легалізації та реєстрації у сервісних центрах МВС України.
Про це 20 листопада повідомила пресслужба департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України.
«Незаконно використовуючи дані установи, яка офіційно займається сертифікацією транспортних засобів, зловмисники виготовляли та реалізовували від її імені підроблену документацію на автомобілі, завезені в Україну з країн Євросоюзу та США. Правоохоронці встановили понад 200 фактів злочинної діяльності членів ОЗГ», - йдеться у повідомленні.
У березні 2020 року працівники Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України вийшли на слід злочинного угруповання, причетного до виготовлення та збуту фальшивих документів. Зловмисники налагодили схему виробництва та збуту на території України підроблених сертифікатів на транспортні засоби іноземної реєстрації для їх подальшої легалізації та реєстрації у сервісних центрах МВС України.
Для цього у мережі Інтернет вони отримали відомості про юридичну особу, сканкопію наказу про її призначення органом із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання, яке Міністерством інфраструктури України внесене в перелік призначених органів сертифікації колісних транспортних засобів.
Організатор злочинної групи - 32-річний житель столиці — створив вебресурс з номерами телефонів для прийняття замовлень від клієнтів. Надалі члени групи підробляли сертифікати відповідності колісних транспортних засобів від імені зазначеного товариства. До реалізації шахрайської схеми він залучив мешканців Київської та Житомирської областей, віком від 28 до 38 років. Спільники приймали замовлення на сертифікацію автомобіля, а після отримання оплати надсилали фальшиві документи поштою. Клієнтам пояснювали, що працюють дистанційно через карантинні заходи.
«Встановлено, що у такий спосіб зловмисники діяли понад 200 разів і ошукали громадян на суму в майже мільйон гривень. За викритим фактом Київською міською прокуратурою №7 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України», - повідомили в поліції.
За місцем проживання фігурантів ОЗГ оперативники внутрішньої безпеки НПУ, слідчі Подільського управління столичної поліції, під процесуальним керівництвом прокуратури, провели санкціоновані обшуки. Під час заходів виявлено і вилучено бланки сертифікатів, кліше з підписами, підроблені печатки офіційних установ, пристрій для штампування, «чорнову» документацію, комп’ютерну техніку, телефони та сім-картки.
Наразі організатору та трьом його спільникам оголошено про підозру за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч.3 ст. 28 ч.1 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України. До суду подано клопотання про обрання запобіжного заходу учасникам угрупування у вигляді тримання під вартою.
За незаконні дії затриманим зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляв Житомир.info, 12 травня 2020 року за фактом розповсюдження персональної інформації громадян на одному з анонімних телеграм-каналів головним слідчим управлінням Нацполіції України внесено відомості у ЄРДР і розпочато розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (Несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації). У ході розслідування справи про виток персональних даних було встановлено 25 причетних, проведено 36 обшуків у 10 областях, в тому числі і в Житомирській.