Влада

Зеленський обіцяє підтримку малому бізнесу, який страждає від карантинних обмежень

24 листопада 2020, 16:11

До Верховної ради найближчим часом буде подано законопроєкти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму влозі – інформує 24 листопада пресслужба президента.

«За словами Глави держави, розроблені законодавчі ініціативи, зокрема, передбачатимуть таке. Фізичні особи – підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн. Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн», - йдеться у повідомленні.

Крім того, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

«Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника», – зазначив президент.

Підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. За словами глави держави, це – майже 1,5 млрд грн для близько 120 тис. юридичних осіб.

«Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників», – сказав президент.

Крім того, передбачаються податкові канікули: при посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

Глава держави також зазначив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які успішно працювали під час карантину навесні.

«Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття», – сказав Володимир Зеленський.

Президент зауважив, що малий і середній бізнес уже отримали понад 13 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Володимир Зеленський також закликав громадян підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі.

«Розкажіть у соціальних мережах про місця, де вам завжди смачно й де можна замовити доставку, підтримавши їх таким чином. І сьогодні, і на вихідних», – зазначив він.

Нагадаємо, на засіданні 11 листопада Кабінет міністрів проголосував за введення «карантину вихідного дня» на три тижні – до 30 листопада: в суботу та неділю дозволена робота лише продуктових магазинів, аптек, фінансових та медичних установ, пошти, АЗС та СТО.

Як повідомляв Житомир.info, упродовж 14-15 листопада 2020 року під час «карантину вихідного дня» поліція Житомирської області склала понад 100 протоколів і прикрила майже 30 закладів. За вихідні 21-22 листопада в області рейдові групи оформили 141 адміністративний матеріал на порушників карантинних обмежень та припинили роботу 12 закладів. Збільшення кількості протоколів зумовлено тим, що в Україні з 21 листопада почали штрафувати громадян за відсутність маски у транспорті чи громадських спорудах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Зеленський бізнес карантин президент законопроєкт  
Матеріали по темі