За матеріалами Служби безпеки України Богунський районний суд Житомира засудив двох місцевих мешканців до чотирнадцяти років позбавлення волі заочно.
Про це 3 грудня повідомила пресслужба СБУ.
«Оперативники спецслужби встановили, що група місцевих мешканців, активних учасників радикально налаштованого угруповання, у 2014 році готувала здійснення терористичних актів в обласному центрі. Вони планували дестабілізувати ситуацію у регіоні та «підтримати» терористичні організації «Л/ДНР», - йдеться у повідомленні.
Співробітники СБ України задокументували причетність зловмисників до підготовки п’яти терористичних актів. Серед об’єктів, обраних терористами, були банківські та державні установи, військкомат і житловий квартал, де проживають родини військовослужбовців.
У СБУ нагадали, що у серпні 2014 року, під час спецоперації, правоохоронці затримали організатора групи та його спільника – колишнього десантника. У терористів було вилучено складові до п’яти саморобних вибухових пристроїв із зарядами, вибухівку загальною вагою 7,6 кілограма. У затриманих також виявлено детонатори, годинникові механізми та хімічні компоненти для виготовлення саморобних вибухових пристроїв.
«Суд визнав терористів винними у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 263-1, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 263-1, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258, ч. 2 ст. 258-4 Кримінального кодексу України, та призначив покарання у вигляді чотирнадцяти років позбавлення волі», - повідомили в СБУ.
Нагадаємо, в ніч на 5 серпня 2014 року відбулось затримання житомирських диверсантів, які готували вибухи у кількох об’єктах міста: біля житлового будинку на Богунії, в приміщенні ОДА, будівлі військкомату та у відділенні Приватбанку. Під час затримання стався вибух: було знешкоджено один з вибухових пристроїв.
Згодом в СБУ розповіли подробиці затримання терористичної групи в Житомирі.
Як повідомляв Житомир.info, станом на початок серпня 2020 справа терористів, які в 2014 році мали підірвати у Житомирі кілька будівель, перебувала на розгляді у суді, бо обвинувачених взимку 2015 році обміняли на полонених і відтоді вони перестали з’являтися на засідання суду.