Суспільство

Через тиждень в Житомирській області запрацює «розумна» система зважування вантажівок під час руху

10 грудня 2020, 17:14

На трасі М-06 «Київ-Чоп» тривають роботи з встановлення комплексу автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі»).

10 грудня Житомир.info дізнавався на якому етапі роботи та як працює «розумна» система зважування.

Комплекс складається з двох частин – верхньої, з камерами, та нижньої, яка монтується в асфальтне покриття – розповідає менеджер проєкту компанії «SEA» по системах зважування в русі Дмитро Момотенко.

«Ми знаходимося зараз на 206 км автомобільної дороги Київ-Чоп. На сьогодні роботи знаходяться на завершальному етапі. Це все називається «система зважування в русі», вона ділиться на дві частини: верхня частина, на якій знаходиться камери фіксації номерних знаків, бокової фотофіксації та визначення габаритних параметрів транспортного засобу; нижня частина, де відбувається сам процес зважування. Відбувається він наступним чином: на першій індуктивній петлі йде детекція транспортного засобу, відразу фотофіксації та визначення довжини транспортного засобу. Далі, для більшої точності цієї системи, будується мінімум три лінії зважування, тобто зважування відбувається поосно, далі воно сумується та визначається середнє арифметичне значення. Також додатково встановлюються п'єзосенсори для визначення з’їздів, об’їздів та можливого уникнення процесу зважування, а також ще один п'єзосенсор для визначення кількості пар скатів на осі», - розповідає Дмитро Момотенко.


Система збирає всі дані та автоматично передає їх на загальний сервер.

«Сама система працює так: відбувається детекція, зважування, визначення габаритних розмірів, фотофіксація, це все збирається в один пакет, первинна інформація обробляється на контролері зважування в русі, шифрується і по закритому каналу передається на сервер для подальшої обробки. Якщо вага перевищує норму, відразу цей пакет даних позначається, як червоний, тобто відбулося порушення. Він передається на загальний сервер до замовника, замовником є державне підприємство «Фінансування інфраструктурних проєктів». Далі ця інформація для нас закрита, наскільки я розумію, буде відбуватися накладання штрафних санкцій», - говорить менеджер проєкту компанії «SEA» по системах зважування в русі Дмитро Момотенко.

10 грудня систему «Зважування в русі» на трасі Київ-Чоп у Житомирській області планують запустити в тестовому режимі, а вже через тиждень вона має повноцінно запрацювати.

Нагадаємо, 25 листопада пресслужба Служби автомобільних доріг у Житомирській області повідомила, що на трасі поблизу Житомира встановлюють «розумну» систему зважування вантажівок під час руху.

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2020 Укртрансбезпека та патрульні показували, як перевіряють вагу вантажівок на ділянці траси М-21 від Житомира до Черняхова за допомогою єдиного стаціонарного вагового комплексу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: траса вантажівка ваговий комплекс Київ-Чоп  
Матеріали по темі