Місто

Що думають житомиряни про «декрет для чоловіків» та які можливості відкриваються для батьків

17 December 2020, 14:42

У багатьох розвинутих країнах світу мати та батько мають законодавчо рівні права на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності із сімейними обов'язками. Україна вже на шляху до цього, адже Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт про «декрет для чоловіків».

Зокрема, які можливості відкриються перед чоловіками, журналістам Житомир.info пояснила директорка департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір.

«Ми рухаємося в цікавому напрямку: не лише мами матимуть певні права, а й чоловіки, які є батьками новонародженої дитини, матимуть певні преференції, якщо Верховна рада підтримає далі законопроєкт і закон буде прийнятий. Цікавим є те, що цим законопроєктом передбачається внести зміну до Кодексу Законів про працю України (КЗпП) і ст.18 Закону України «Про відпустки» і надати батькам відпустку при народженні дитини до 14 днів. Причому таку відпустку можуть отримати, як батьки, які одруженні, так і ті, хто спільно проживає, ведуть спільне господарство, ведуть спільний побут, тобто мають так званий «цивільний шлюб». Крім того, додаткову відпустку мають отримати родини, тато й мама, які виховують дитину з інвалідністю. Також законопроєктом передбачено надати батькам, саме чоловікам, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Тобто татусі зрівнялися у своїх правах та можливостях з мамами», – говорить Вікторія Краснопір.


Чи потрібна батьку відпустка по догляду за дитиною, ми вирішили запитати чоловіків.

«Можливо, бо все буває у житті. Жінка може працювати, а чоловік знаходиться у цей час з дитиною. Це нормально», – каже Артем.

«Це якось дивно трохи для чоловіка – сидіти в декреті. Декрет – це більш жіноче. Чоловік заробляє, а жінка нехай дітьми займається. Жінки краще розуміються на дітях, ніж чоловіки», – ділиться Руслан.

«Якщо жінка заробляє більше, ніж чоловік, тоді чому б ні. Нехай вирішує сім’я самостійно», – сказав Вадим.

«Я багато часу знаходжуся з дітьми, тому вважаю, що мають бути рівні права – як у мати, так і тата», – говорить Володимир.

«Мені здається, що не потрібен. Чоловік є чоловік, а жінка є жінка. Жінка для цього створена, а чоловік є чоловік», – каже Віктор.

Варто зазначити, що нині чоловіки мають право на отримання фінансової допомоги при народженні дитини.

«Є постанова Кабінету міністрів від 2001 року, 19 років тому визначили, що допомогу при народженні, саме фінансову допомогу, отримують, як мами, так і татусі. У нас в Житомирі така практика є, понад 1600 людей отримали таку допомогу в цьому році, з них 48 – це татусі», – зазначає директорка департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір.

Нагадаємо, з 2019 року в Україні запрацював новий вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня».

Як працює послуга у Житомирі та чи вистачає грошової компенсації на її оплату дивіться у відоосюжеті від 18 лютого 2020 року

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: декрет декретна відпустка декрет для чоловіків дитина сім’я Краснопір департамент соцполітики  
Матеріали по темі