22 грудня на ДП «Житомирський бронетанковий завод» завітав генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв.
У рамках візиту між Державним концерном «Укроборонпром» та Житомирською облдержадміністраціє був заключений меморандум про розширення співпраці.
«Підписання меморандуму передбачає співпрацю. Виникають питання на рівні регіону, які ми маємо спільно вирішувати - державний концерн та обласна адміністрація, які стосуються: сучасних сплат податків, виконання всіх замовлень, координації зусиль. Не буду приховувати, що своїх колишніх колег прошу допомогти в отриманні об’єктивної інформації. Підтримка на рівні регіону - це об'єднання, які допомагають розвінчувати фейки, розвивати підприємство, допомагають сигналізувати, якщо з'являються якісь проблемні моменти, рухатися з обох боків, з боку обласної адміністрації та концерну для того, щоб вирішувати ці питання на рівні Уряду», - говорить директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв.
На сьогодні підприємство не працює на повну потужність, зазначив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.
«Давайте почнемо з тих потужностей, які були і які наразі. Якщо зараз працює трохи більше ніж 600 людей, а потужності є, щоб працювало 1000 людей. Ви зрозумійте, якщо людина поїде працювати на Захід, збирати полуницю, то потім дуже важко знайти людину, яка зможе відновлювати бронетехніку. Основна задача - примножити, а потім зберегти ті робочі місця, щоб людей не втрачати. Тут досить престижна зарплата і це бюджетоутворююче підприємство не лише для Новогуйвинської громади, а й для всієї Житомирщини», - каже Віталій Бунечко.
Втім, за рік підприємству вдалося наростити обсяг виробництва.
«Вже прийнято рішення з боку одного спецекспортерів про надання підтримки підприємств. Підприємство надалі буде виконувати замовлення для внутрішнього ринку та для ЗСУ. Ми будемо просувати питання, щоб розширюватися та нарощувати спроможності. Зростає виробництво підприємства в порівнянні з минулим роком, попередні результати 2020 року говорять, що виробництво зросло на 20 %. Було 670, а до кінця року ми очікуємо 750. Це не погані показники, але ми можемо зробити більше», - зазначає Юрій Гусєв.
У майбутньому підприємство потребує не лише кадрів, а й модернізації виробництва.
«Модернізовувати механічні цехи - це потрібно робити. Ми бачили й нові станки, які придбали кілька років тому, але модернізація одна зі складових корпоратизації - це можливість залучати нові ресурси, можливість залучати нові технології, можливість реалізувати спільні проєкти з нашими міжнародними партнерами та створювати ті умови, які чекають підприємства Укроборонпрому багато років», - додав директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв.
Наостанок, Юрій Гусєв додав, що в результаті реформи буде створено шість спеціалізованих холдингів: бронетанкові, радарні системи, морські системи, високоточне озброєння, боєприпаси і спецхімія, авіаремонтні підприємства, під егідою керуючої компанії «Оборонні системи України».