Депутати Житомирської міської ради звернуться з листом до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з закликом розглянути питання стосовно фінансування виплати пільг, субсидій, державних соціальних допомог.
Текст звернення депутати погодили 24 грудня на другому пленарному засіданні сесії Житомирської міської ради.
«Наразі в умовах наявності значної кількості населення, що належить до соціально незахищених категорій, особливо актуальною та важливою є система соціального захисту, яка передбачає організацію та надання соціальних послуг з розширенням їх спектру та підвищенням якості, нарахування та виплату державних соціальних допомог, пільг та субсидій, організацію санаторно-курортного лікування визначних категорій, різних видів реабілітації, проведення «чорнобильських виплат» та інше», – йдеться у листі-зверненні.
Зазначено, що органом соціального захисту населення Житомирської міської ради тільки у листопаді поточного року було проведено нарахування житлових субсидій 18 465 домогосподарствам на загальну суму 31799,6 тис. грн.
«У зв’язку із закінченням опалювального періоду проведено 45 208 перерахунків житлових субсидій. Зі зміною ціни на послуги з теплопостачання за листопад 2020 року проведено 13502 перерахунки. Аналогічно на органи місцевого самоврядування покладені повноваження і щодо інших державних виплат», – зазначено у листі.
Депутати акцентують, що при цьому «використовуються державні програмні комплекси, здійснюється постійне вивчення державної нормативної бази, впроваджуються нові види послуг, декларовані державою (підтримка підприємців, соціальні послуги по догляду, «муніципальна няня» та інші).При цьому видатки на утримання апарату структурних підрозділів соціального захисту населення проводяться за рахунок бюджету Житомирської міської об’єднаної територіальної громади».
Тож депутати просять прем’єра розглянути питання щодо фінансування надання послуг
Далі – кінцева частина тексту листа:
«Додатково інформуємо, що департамент здійснює реалізацію додаткових соціальних гарантій в рамках реалізації Комплексної Програми соціального захисту населення Житомирської міської об’єднаної територіальної громади з місцевого бюджету, однак значна частина його повноважень – реалізація державних гарантій.
Так, відповідно до проєкту Комплексної Програми соціального захисту населення Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2021-2025 роки фінансове забезпечення соціальної підтримки з місцевого бюджету складає 722 233,9 тис. грн, а з державного бюджету – 3 188 580,5 тис. грн.
Враховуючи вищезазначене, просимо Вас, шановний Денисе Анатолійовичу, розглянути питання щодо фінансування надання послуг, що забезпечують виконання повноважень держави стосовно виплат пільг, субсидій, державних соціальних допомог та інших повноважень, що покладені державою як заходи державної соціальної політики, а виконуються посадовими особами органу місцевого самоврядування».
Фото листа-звернення
Фоторепортаж з другого пленарного засідання другої сесії Житомирської міської ради – тут
Фоторепортаж з першого пленарного засідання другої сесії Житомирської міської ради дивіться тут
Як повідомляв Житомир.info, з початку 2019 року в Україні запрацював такий вид соціальної допомоги молодим батькам, як «муніципальна няня». За умов цієї програми, батьки можуть отримувати щомісячну компенсацію за послуги няні, яка доглядає за дитиною віком до 3 років. У 2020 році грошова компенсація складає 1 тис. 779 грн.
Як працює послуга у Житомирі та чи вистачає грошової компенсації на її оплату, дивіться у відеосюжеті від 18 лютого 2020 року