Економіка

Шмигаль доручив перевірити обґрунтованість цін на газ для населення

29 December 2020, 09:42

У серпні цього року відбулася лібералізація ринку газу, завдяки чому споживачі отримали право вільно обирати постачальників.

На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час підсумкового засідання Кабінету міністрів 28 грудня – інформує пресслужба Кабміну..

«За словами Глави Уряду, наразі серед постачальників газу чи не найменші ціни на газ для побутових споживачів пропонує державний НАК «Нафтогаз». Денис Шмигаль зазначив, що змінити постачальника можна онлайн за кілька хвилин та закликав громадян обирати для себе найкращий варіант, щоб не переплачувати за газ», - йдеться у повідомленні.

Прем’єр-міністр також доручив т. в. о. міністра енергетики Юрію Вітренку разом з Антимонопольним комітетом перевірити обґрунтованість цін на газ.

«Необхідно провести аудит формування тарифів та розглянути можливість зниження тих складових тарифу, які є несправедливими й невиправданими з точки зору ринку. Це стосується і питання тарифу на транспортування газу, і газових коефіцієнтів. У вас є всі важелі, аби врегулювати це питання», - наголосив очільник Уряду.

Крім того, прем’єр-міністр доручив Міністерству енергетики до 25 січня 2021 року подати на розгляд Уряду та РНБО оновлений паливно-енергетичний баланс України.

«Оновлення балансу має показати усім українцям, що Уряд розуміє проблеми галузі та шукає компроміс між соціальною складовою та інтересами бізнесу», — підкреслив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, з 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу для населення, в якому клієнт сам може обирати постачальника залежно від ціни та сервісу. У листопаді поточного року ціна на природний газ суттєво зросла, у «Нафтогазі» зміну цін пояснили сезонним фактором та підвищенням оптової ціни на паливо.

Як повідомляв Житомир.info, з початку 2020 року житомиряни платять окремо за спожитий газ та за його доставку: з 1 січня по 30 червня 2020 року тариф на розподіл і транспортування газу у Житомирській області становив 1,07 грн за куб.м, з 1 липня він підвищився на 12 копійок і тарифу тепер становить 1,19 грн, що більше попереднього тарифу на 11,2%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі