Суспільство

Використання кріпильних виробів: різновиди, стандартизація

6 січня 2021, 16:36

Кріпильні вироби, попри свої малі розміри, виконують дуже важливу задачу — забезпечують з’єднання різних елементів конструкції, обладнання та приладів. Їх використовують у побуті та промисловості, під час ремонтних та будівельних робіт. Існує велике різноманіття кріпильних виробів, які можна купити на українському ринку. Але для того, щоб не помилитися з вибором, треба розумітися на різновидах цієї продукції та головних її характеристиках.

Найбільш затребувані різновиди кріпильних виробів

Існує багато способів класифікації кріпильних виробів. Одна з них використовує наявність різьби. За допомогою неї можна створювати роз’ємні з’єднання, які є найбільш популярними як у побуті, так і на промислових об’єктах. До числа затребуваних різьбових кріплень належать:

  • гвинти та болти;
  • гайки та шайби;
  • шурупи та саморізи;
  • анкери та дюбелі.

Кожен елемент має особливу специфіку використання. Наприклад, в Bulat-Metal можна побачити кріплення для різних задач. Болти шестигранники ідеальні для з’єднання будівельних конструкцій з металу та частин обладнання, а саморізи — для виконання ремонтних робіт за участі дерев’яних елементів. Сфера експлуатації кріплення визначає його форму, розміри, матеріали виготовлення та інші параметри. Шурупи по дереву та металу відрізняються візуально — у перших більш рідка різьба та є відступ від шляпки.

Популярні стандарти кріплень: ГОСТ, DIN

Для спрощення використання кріплень та легкості взаємозаміни різних виробів були прийняті стандарти. На українському ринку ви знайдете шурупи, болти, гайки та інші деталі, що виготовлені відповідно ГОСТ та DIN. Перший означає вітчизняний стандарт, а другий — міжнародний. Перелічимо найбільш популярні з них:

  • DIN 933 — болти з шестигранною головкою та повною різьбою;
  • DIN 603 — болти з круглою головкою та квадратним підголовком;
  • DIN 968 — саморізи з прес-шайбою;
  • DIN 7504 К — саморізи з шестигранною головкою та буром;
  • DIN 7965 — муфти меблеві різьбові зі шлицем.

Під стандартом розуміють єдині матеріали виготовлення, крок різьби, її довжину, форму виробу та його головки, додаткові елементи, міцність тощо. Відповідність ГОСТ або DIN робить підбір кріпильного елементу більш швидким та ефективним. Обираючи гвинт, болт, саморіз із певними характеристиками, вам не треба замислюватися про його компанію-виробника. Достатньо відкрити опис стандарту, і там знайдеться вся необхідна інформація, включно з рекомендованими умовами використання.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кріпильні вироби шурупи  
Матеріали по темі