Місто

Житомирські пластуни прозвітували про роботу в 2020 році: скасували більшість заходів через пандемію, але проводили заняття онлайн

12 січня 2021, 19:24

Заняття онлайн, екскурсії замість традиційних таборів та відмова від більшості запланованих масових заходів – директор Пластового молодіжного центру прозвітував про роботу організації в 2020 році. За його словами, скаутам, як і багатьом іншим, через пандемію та карантин довелось швидко перелаштовувати роботу організації.

«У весняний період були максимальні обмеження. Всі заходи і заняття ми проводили в режимі онлайн. Влітку ми мали послаблення карантину і заняття проводили в звичайному режимі, бо ми проводимо їх на природі, і там було найменше обмежень. Масові заходи ми не проводили, навіть традиційні табори, які ми проводимо щороку, ми перевели в інтерактивний режим. Ми проводили ці табори в форматі різних мандрівок та екскурсій. Тобто, ми обмежили скупчення людей на малій території впродовж тривалого часу. Восени ми почали навчальний рік традиційно, з проведенням масових заходів, але з обмеженнями, які діяли. В листопаді, коли ми опинились в "червоній" зоні, перевели заняття знову в онлайн режим. І ось таким чином дожили до кінця 2020 року», – розповідає директор Пластового молодіжного центру Захар Маковський.


В 2020 році Пластовий молодіжний центр отримав допомогу від депутата міської ради, і саме на ці кошти скаутам вдалось закупити частину необхідного обладнання та спорядження.

«На пластовий молодіжний центр в 2020 році було виділено, якщо говорити про загальний фонд, 421 500 грн. І спеціальний фонд 20 000 грн. Фактично, з міського бюджету пластовому молодіжному центру кошти виділяються виключно на заробітну плату працівників. В нас їх було 3, а зараз стало 2. На заходи, на саму діяльність, кошти не виділялись, тому і скорочень не відбулось. Окрім того, ми отримали ще 12 000 грн депутатських коштів депутата минулого скликання Владислава Пучича. На ці гроші ми закупили обладнання та спорядження, необхідне для наших занять. Спеціальний фонд, про який я згадував, 20 000 - це теж кошти депутатські Владислава Пучича. Якщо говорити загалом, то 32 000 грн з депутатських коштів ми використали на закупівлю спорядження: екран для проєктору, генератор бензиновий, намети і тенти. Всі інші кошти - це зарплата працівників, і вона скороченню не підлягала. Єдине - ми не повністю використали цей бюджет, через те, що на початку карантину у всіх бюджетників було скорочення по заробітній платі», – каже Захар Маковський.

Більшість коштів пластуни отримують завдяки грантам та конкурсам, але в міській раді сподіваються, що Кабінет міністрів виділить обіцяну раніше субвенцію.

«Міська рада компенсує видатки виключно на зарплату. Це 2,5 ставки. Це не багато працевлаштованих людей, але це той кістяк, який дає можливість працювати, комунікувати. Бо громадська організація "Пласт" - вона добровільне об’єднання, і постійно працювати зранку до вечора у волонтерів не виходить. Уряд зі свого боку обіцяв в 2021 році якісь субвенції на комунальні заклади, але поки ми їх не дочекались. Саме тому ми й створювали комунальний заклад, бо були певні гарантії від Уряду, що він буде надавати субвенції на діяльність таких центрів. Поки що все залишається на папері та словах, але за фактом жоден з подібних центрів таких субвенцій не отримав. Ми, звичайно, будемо з ними переписуватись і так просто це не залишимо, але наразі маємо можливість тільки так підтримувати їх діяльність», – каже начальниця управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Ірина Ковальчук.

Як повідомляв Житомир.info, 12 квітня 2018 року на сесії міської ради депутати підтримали створення Пластового молодіжного центру Житомирської міської ради. Директором Пластового молодіжного центру з 11 вересня 2019 року мер призначив Захара Маковського, який з 23 серпня 2019 року виконував обов’язки керівника цієї комунальної установи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Пластовий центр пластуни  
Матеріали по темі