Місто

​У Житомирі хочуть позбутися бібліотеки на Польовій, де три роки тому планували створити сучасний культурний простір, але коштів не знайшли

22 січня 2021, 13:29

На спільному засіданні бюджетної та гуманітарної комісій 21 січня депутати Житомирської міської ради розглядали питання оптимізації комунального закладу «Централізована бібліотечна система». Його директор Лариса Харчук назвала три основних проблемних питання, які є в бібліотечній системі міста: відсутність фінансування на оновлення книжкового фонду, відцифрування книг місцевих авторів, які користуються попитом, та закриття філіалу на Вітрука, 53, де ще нещодавно планували відкрити коворкінг центр для молоді.

«За останні два роки з бюджету ми не отримали жодної копійки на оновлення книжкового фонду, усі нові книжки – або з приватної колекції, або закуплені за власні кошти. Зараз почала діяти постанова про те, що 5% фонду у бібліотеках повинно оновлюватися щороку. Попри те, що за останні роки ми списали багато радянської літератури, у нас зараз є 195 тисяч книжок і, аби забезпечити оновлення книжкового фонду на 5%, нам щороку потрібно 1,5 млн грн (при середній вартості книжки 150 грн). Ми не просимо таку суму щороку, хоча б одноразово 500 тис. грн, а потім ми уже на цих книжках зароблятимемо і самостійно оновлюватимемо наш фонд», - розповіла Лариса Харчук.

Друге питання стосувалося необхідності відцифрувати книги місцевих авторів, переважно краєзнавців, які користуються попитом. Таких, за словами Лариси Харчук, у бібліотеках Житомира близько 6000 книг.

«Третя проблема. Втрачені можливості коворкінг центру на Вітрука, 53. У нас була мрія з аптеки зробити «аптеку для душі» - сучасний культурний простір для молоді, Ми досліджували мікрорайон Польова, знаєте, який це інертний, віддалений район, тож саме там планували відкрити бібліотеку – сучасний молодіжний хаб», - розповіла Лариса Харчук.

За словами директорки комунального закладу, у 2018 році розробили проєктну документацію, за якою на проєкт передбачалось 3,5 млн грн.

«На жаль, сьогодні ми залишилися біля «розбитого корита». За ці роки кошти не були виділені. Відтоді, як і планували, наш філіал з’їхав з гуманітарної гімназії №1, але переїхати їм уже не було куди. Згідно з процедурою ми отримали погодження міністерства культури на переміщення цього філіалу з гімназії №1 у коворкінг-центр на Вітрука, 53 і збиралися влити туди ще один філіал, який знаходиться в приміщенні музичної школи на Смолянці. Наразі я клопочу у вас, аби ви надали рекомендацію звернутися до міністерства культури з закриттям і передачею назад приміщення Вітрука, 53. Ми уже два роки несемо відповідальність за порожнє приміщення, яке підтікає, не обслуговується, але знаходиться в багатоквартирному будинку. Я щоразу хвилююся, аби воно не завалилося», - розповіла Лариса Харчук.

Вона навіть запропонувала закрити цим питанням проблему з фінансуванням на оновлення книжкового фонду.

«Ми готові закрити одну з бібліотек для того, щоб нам дали кошти на книжки, бо ми задихаємось без новинок. Приміщення ж можна буде здати в оренду, чи продати», - запропонувала Лариса Харчук.

У результаті обговорення члени депутатських комісій погодились надати рекомендацію, аби комунальний заклад звернувся до Мінкульту з проханням закрити філіал на Вітрука, 53. Тоді в бібліотечній системі Житомира залишиться 13 філіалів. Однак, на відміну від гуманітарної комісії, бюджетна комісія не підтримала пропозицію виділити кошти на оновлення книжкового фонду. Голосували двічі: за виділення 500 тис. грн і виділення 100 тис. грн, проте жодна пропозиція не набрала достатньої кількості голосів. Тож було вирішено повернутися до розгляду даного питання пізніше, коли розглядатимуть розподіл коштів бюджету розвитку.

Як повідомляв Житомир.info, 12 квітня 2018 року на сесії Житомирської міської ради вирішили закрити один філіал бібліотеки на вулиці Монтана та створити на Польовій сучасний культурний простір.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бібліотека книга Харчук культурний простір коворкінг Вітрука 53  
Матеріали по темі