Культура

​Депутати облради хочуть, аби в Житомирській області 2021 оголосили роком Лесі Українки

29 January 2021, 09:40

2021 рік в Житомирській області хочуть оголосити роком Лесі Українки.

Про це йдеться в проєкті рішення Житомирської облради, оприлюдненому на офіційному сайті 28 січня 2021 року. Розробник проєкту рішення – депутат обласної ради Тетяна Парфентієва.

«Оголосити у Житомирській області 2021 рік роком видатної української письменниці Лесі Українки. Рекомендувати міським, селищним, сільським радам Житомирської області розробити та провести заходи з нагоди 150-річчя з Дня народження Лесі Українки», - йдеться у проєкті рішення.


Скріншот з сайту облради

Нагадаємо, 9 січня 2020 голова Житомирської облради минулого скликання Володимир Ширма підписав розпорядження про затвердження плану заходів з відзначення в області 150-річчя з дня народження Лесі Українки, першим пунктом якого була підготовка клопотання перед президентом про оголошення 2021 року в Україні роком Лесі Українки.

Як повідомляв Житомир.info, на початку січня 2021 року голова облради Володимир Федоренко відвідав Новоград-Волинський, де розкритикував темпи та якість реставрації музею Лесі Українки, на який з бюджету виділили 1,8 млн грн.

14 січня 2021 року відбулося засідання постійної комісії з гуманітарних питань Житомирської обласної ради, на якому обговорювали ситуацію, що склалася з підготовкою до відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки, яке відзначатимуть 25 лютого цього року. Під час засідання голова комісії, а також її члени розкритикували роботу департаменту культури, молоді та спорту ОДА у плані підготовки до вказаної події. Негативну оцінку отримав і керівник КЗ «Житомирський обласний краєзнавчий музей» Житомирської обласної ради.

20 січня 2021 року департамент ОДА оголосив тендер на реконструкцію та розширення музею Лесі Українки в Новограді-Волинському за 11 млн грн, роботи мають виконати до 1 липня поточного року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Леся Українка музей ювілей облрада  
Матеріали по темі