Влада

Верховна рада в першому читанні ухвалила нову статтю КК України щодо покарання за знищення зелених насаджень в населених пунктах

29 січня 2021, 16:01

На пленарному засіданні 29 січня Верховна рада за основу 281 голосом «за» прийняла проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення порядку видалення зелених насаджень.

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

«Законопроєктом пропонується посилити адміністративну відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду, шляхом збільшення розмірів штрафів, а також встановити кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень в межах населених пунктів», - йдеться у повідомленні.

Відповідні зміни пропонується внести до ст. 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду), збільшивши розмір штрафів: на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 1,7 до 3,4 тис. грн (було від 170 до 340 грн) і на посадових осіб або фізичних осіб - підприємців - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 5,1 до 8,5 тис. грн (було від 510 до 850 грн).

Кримінальний кодекс України пропонують доповнити новою статтею 246-1 «Знищення або пошкодження зелених насаджень в межах населених пунктів».

Скріншот з матеріалів до законопроєкту

Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2019 року Верховна Рада збільшила штрафи за незаконну порубку дерев та внесла зміни до відповідної статті Кримінального кодексу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР законопроєкт дерево вирубка штраф ККУ  
Матеріали по темі