Суспільство

Держрибагентство моніторить зимівлю водних біоресурсів: в Житомирській області зафіксовано найнижчу температуру води

9 February 2021, 16:04

Фахівці Держрибагентства продовжують здійснювати постійний моніторинг за станом водних біоресурсів та середовищем їх існування.

Про це 8 лютого повідомила пресслужба Державного агентства рибного господарства.

Так, протягом січня середня температура води становила:

1,00С – на півночі України (Житомирська, Київська, Сумська, Чернігівська області) зафіксовано найнижчі температури;

1,90С – у центральних областях країни (Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська), південних (Миколаївська, Одеська, Херсонська області, без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим) та у східних областях (Запорізька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Харківська області) зафіксовано середні температурні показники;

2,60С – в західних областях (Волинська, Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька).

Середні узагальнені показниками вмісту розчиненого у воді кисню:

на сході – 7,5 мгО2/дм3,

на заході – 8,9 мгО2/дм3,

у центральній частині країни – 9,8 мгО2/дм3,

на півдні – 10 мгО2/дм3,

на півночі – 10,5 мгО2/дм3.

«За науковими даними, мінімальний вміст кисню (мгО2/дм3) у воді в зимовий період, необхідний для виживання риб, має різні показники (щука, окунь, плітка, короп, лящ – 4,0; вугор річковий – 3,6; білий амур – 3,0). Найбільш витривалими до вмісту кисню є в’юн (0,8), карась сріблястий (1,0), лин (2,0). При цьому мінімально допустима рибогосподарська норма становить 4,0 мгО2/дм3», - йдеться у повідомленні.

Держрибагентство зазначає, що у січні прослідковувалася мінлива погода – на зміну морозам приходила відлига та сніг, тому на водоймах України спостерігалися явища у вигляді льодоставу, часткового льодоставу, заберегів та шугоходу у гірських місцевостях. Товщина льодового покриву становила від 5 см до 15 см у західних, центральних і південних областях та від 10 до 40 см – на водоймах півночі та сходу України.

Загалом в ході спостережень протягом січня 2021 року встановлено, що показники температурного та кисневого режимів водойм відповідали іхтіологічним вимогам для зимівлі представників іхтіофауни України.

Як повідомляв Житомир.info, у ніч на 4 лютого 2021 року на річці Гнилоп’ять у с. Слободище Бердичівського району рибоохоронний патруль виявив двох браконьєрів: у їхні сітки потрапили 323 карасі, окунь та ротань.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держрибагентство риба зима водойма  
Матеріали по темі