Під час робочої зустрічі 10 лютого поліцейські офіцери Житомира винесли на розгляд мерії ряд пропозицій щодо покращення безпеки у місті.
Про це 10 лютого повідомила пресслужба ГУНП в Житомирській області.
«10 лютого під час робочої зустрічі поліцейських превенції та керівництва міськвиконкому розглядались їх пропозиції щодо практичного поліпшення питань безпеки у кількох мікрорайонах обласного центру. Загалом же розмова стосувалась подальшої реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади» на території Житомирської ТГ та ефективності взаємодії між зацікавленими та відповідальними сторонами», - йдеться у повідомленні.
Житомирська територіальна громада є однією з перших, яка долучилась до впровадження названої ініціативи практично. Так, було придбано 10 автомобілів «Рено Дастер», проведено ремонти 14 поліцейських станцій, забезпечено їх комп’ютерною технікою та меблями. 12 офіцерів успішно пройшли конкурсний відбір та відповідну підготовку у навчальних закладах і нині уже закріплені за містом.
Про перші результати їх роботи, а також виявлені ними проблемні питання у своїх мікрорайонах присутнім розповів начальник сектору взаємодії з громадами Управління превентивної діяльності ГУНП області Ігор Пастовенський. Він акцентував увагу на тому, що всі питання озвучені самими мешканцями, а, отже, для них це важливо і актуально. Зокрема, йшлося про безпеку та належне облаштування:
- освітленням, дорожніми знаками, світлофором, камерами відеоспостереження - перехрестя вулиць Соснової - Героїв Базару - Західне шосе м. Житомира;
- колесовідбійником – повороту до вулиці Героїв Базару;
- дорожніми знаками «Увага діти» та обмеження швидкості до 20 кілометрів на годину - перехрестя вулиць Митрополита Андрія Шептицького та Героїв Базару;
- електроопорами та лед-світильниками, камерами відеоспостереження - під’їзної дороги до гаражного кооперативу «Простір» (провулок 1-й Танкістів);
- пристроями для зниження швидкості автомобілів - вулиці Вільський шлях, Святослава Ріхтера, Івана Мазепи та біля дошкільних навчальних закладів № 39 (вул. Героїв Крут) та № 57 (вул. Довженка);
- освітленого пішохідного переходу на розі вулиць Крошенська – Тараса Бульби - Боровця, перехрестя вулиці Андріївської та проїзду Андріївського, вулиці Вільський шлях (поблизу одного із корпусів школи № 15) та інші питання.
«Відтак учасники зустрічі, а це були не лише профільні заступники міського голови, а й керівники управлінь, департаментів, комунальних підприємств, представники УДСНС та інших правоохоронних підрозділів, визначились з механізмами подальшої взаємодії та співпраці для вирішення озвучених питань», - повідомили в поліції.
Нагадаємо, 11 квітня 2020 року мер Житомира та начальник головного управління Нацполіції в Житомирській області підписали меморандум про співпрацю щодо початку роботи «офіцерів громад». 6 квітня був оголошений прийом заявок від діючих працівників поліції: з кандидатів мали відібрати 20 кращих, які й стануть поліцейськими Житомирської ОТГ.
На сесії міської ради 18 червня 2020 депутати затвердили меморандум про співпрацю та партнерство між головним управлінням Нацполіції та міською ОТГ для реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади».
Як повідомляв Житомир.info, 13 квітня 2020 року виконавчий комітет Житомирської міської ради оголосив тендер на закупівлю 8 автомобілів за 3,5 млн грн для проєкту «Поліцейський офіцер громади» й 29 квітня відбувся аукціон, у якому перемогло житомирське ТОВ «Полісся Моторс Груп» з остаточною пропозицією 3 млн 360 тис. Грн – 420 тис. грн за один Renault Duster. 21 травня з переможцем тендеру уклали договір, а 26 травня на сесії міської ради виділили гроші для оплати закупівлі. Після сесії мер Сергій Сухомлин повідомив, що планують закупити ще два автомобілі, а також зробити ремонт в приміщеннях, де працюватимуть «офіцери громади».
У січні 2021 міська влада мала передати офіцерам громади комп’ютерну техніку.