Політика

Народні депутати хочуть за допомогою Житомирської облради звільнити Миколу Суслика, бо через ОДА не вдалося

12 лютого 2021, 16:38

Народні депутати звернулися до Житомирської обласної ради із запитом щодо відповідності займаній посаді директора департаменту охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації Суслика Миколи Петровича.

Депутатський запит був оголошений на засідання Верховної ради 5 лютого 2021 року. Його підписали шестеро нардепів з фракції партії «Слуга народу»: п’ятеро мажоритарників від Житомирської області (Ігор Герасименко, Тетяна Грищенко, Богдан Кицак, Дмитро Костюк, Сергій Кузьміних) та обраний по партійному списку киянин Арсеній Пушкаренко.

«Питання, чому охороною здоров’я населення в області опікуються всі, окрім директора Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА, залишається риторичним. Такий стан речей є ганебним та неприпустимим. Чиновник, без сумніву, не відповідає займаній посаді та не справляється з покладеними на нього обов’язками, тому він має бути негайно звільнений та притягнений до відповідальності», - йдеться у запиті.

Народні депутати просять Житомирську обласну раду розглянути питання діяльності директора департаменту Миколи Суслика та сесії обласної ради та надати правову оцінку його відповідності займаній посаді.

«У разі виявлення порушень та недоліків, що призвели у Житомирській області, у тому числі, до загострення ситуації з пандемією COVI-19, звернутися до Житомирської обласної державної адміністрації з вимогою звільнити Суслика М.П. із займаної посади», - просять автори запиту.

Нагадаємо, в грудні 2020 року житомирські нардепи надсилали запит голові ОДА Віталію Бунечку з пропозицією розглянути питання відповідності займаній посаді директора департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Миколи Суслика та звільнити його з цієї посади, але Бунечко відповів, що «підстав для розгляду питання відповідності займаній посаді директора департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації Суслика Миколи Петровича немає».

На даний час Миколу Суслика, який підозрюється в отримання хабаря, суд відсторонив від посади до 22 березня 2021 року.

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 21 січня 2021 року стало відомо, що директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарі. Служба безпеки України повідомила, що Миколу Суслика затримали за вимагання «відкатів» з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19. Згодом у прокуратурі назвали суму «відкату», який вимагав директор департаменту – 123 тис. грн, 10% від перерахованих коштів.директор департаменту охорони здоров’я ОДА. Пізніше з матеріалів суду стало відомо, що 1 грудня 2020 року в своєму службовому кабінеті під час розмови з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» повідомив про необхідність передачі йому грошових коштів у розмірі 10% від суми субвенції, виділеної бюджету Коростеня на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Відомості про кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 8 грудня 2020 року.

Подільський райсуд Києва 22 січня обрав директору департаменту ОДА Миколі Суслику запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на шістдесят діб (до 22 березня 2021 року) та визначив альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто у сумі 124 тис. 850 грн, у разі внесення якої Суслик може бути звільнено з-під варти, але з певними умовами, серед яких – не відлучатися із району, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора чи суду та здати закордонний паспорт. 26 січня визначена застава була внесена і директор департаменту був звільнений з під варти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: нардеп облрада звільненя Суслик хабар запит  
Матеріали по темі