Місто

В житомирському гідропарку показали, як потрібно рятувати людину, яка провалилася під лід

26 February 2021, 15:56

Як не провалитися під лід та як саме потрібно діяти, якщо опинився у крижаній пастці 25 лютого розповіли та продемонстрували рятувальники спільно з працівниками міської та обласної комунальних аварійно-рятувальних служб на воді у гідропарку м. Житомир під час профілактичного рейду і продемонстрували способи порятунку та самопорятунку з крижаної води.

Про це 26 лютого повідомила пресслужба управління ДСНС у Житомирській області.

«У поточному році на водоймах області вже зареєстровано два випадки загибелі людей, які провалилися під кригу. Лід стає небезпечним, коли утримується хоч і не значна, але плюсова температура повітря. При мінусовій температурі, перш ніж ступити на лід, переконайтеся у його міцності. Але категорично забороняється робити це ударами ніг. Місця, де лід не міцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місць, де б’ють джерела. Тонкий він і там, де швидка течія або струмок впадає в річку. Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду, ковзаючи», – наголосили фахівці.

У випадку, якщо все ж таки людина провалилися під лід, потрібно не піддаватися паніці, утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою та кликати на допомогу. Намагатися вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Для цього потрібно якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу. Вибравшись на лід, перекотися і відповзти в той бік, звідки прийшов, де міцність льоду вже відома. Далі необхідно обов’язково переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилося, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися і по можливості випити чогось гарячого.

Наразі йде потепління, тому рятувальники застерігають від виходу на водойми та закликають не відпускати дітей гуляти до водойм.

Нагадаємо, на 27-28 лютого синоптики прогнозують житомирянам до 6 тепла.

Як повідомляв Житомир.info, 16 січня 2021 у селі Веселка Любарського району двоє чоловіків вирішили перетнути став по кризі: лід тріснув і чоловіки опинились у воді: випадковим свідкам, які кинулися на поміч, вдалося врятувати 40-річного житомирянина, його товариш – 46-річний житель села Михайлівка потонув. 18 січня водолази з водойми у селі Озадівка Бердичівського району дістали тіло чоловіка 1956 р.н., який пішов рибалити і провалився під лід.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДСНС гідропарк крига рятувальники 
Матеріали по темі