Місто

​У Житомирі спортсмен заявив про булінг зі сторони тренерського складу

26 лютого 2021, 21:26

Житомирський спортсмен з п’ятиборства Володимир Журба заявив про застосування до нього булінгу зі сторони тренерського складу.

«Будучи спортсменом сучасного п'ятиборства, в один момент вирішив змінити тренера, і після цього почав піддаватися булінгу з боку моїх минулих тренерів, тренерів всього складу басейну, відділення «Авангарду», тобто сучасного п’ятиборства, навіть з боку тренерів і людей, які працювали в «Авангарді» і не мали зі мною контакту. Вони почали використовувати до мене булінг, провокувати постійно, не давали займатися улюбленою справою. Постійні провокації на змаганнях, тобто постійні приниження. Ще ситуація така, що у нас взагалі не люблять людей, які хочуть і вимагають певні зміни. Можливо, я не до кінця компетентна людина, ще не закінчив навчання в університеті, але наші тренери залишилися в якомусь Радянському Союзі, не хочуть слухати людину, яка розвивається. У мене спортивний стаж 15 років, з п’яти років займаюся різними видами спорту. Ніякого вибачення від цих людей не чекаю, вже розумію, що пройшов певний проміжок часу - не виступав два роки. Мої колеги, друзі - далеко пішли. Я не кажу, що неможливо повернутися, можливо, але не ставлю такої цілі. Прийшов сюди за спорт. Хочу змін в спорті. Моя мета - це змінити спорт в Житомирській області, в Україні в цілому. Змінити систему, змінити підхід до спортсмена», - розповідає Володимир Журба.

Аби розібратися у ситуації, до департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА запросили тренерів, батька та хлопця.

Зокрема заступник директора департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА Світлана Ярмолицька розповіла: раніше хлопця було виключено з Федерації з п'ятиборства, але департамент рекомендував займатися даним видом спорту в ДЮСШ «Авангард», проте про булінг родина говорить вперше.

«Остання крапля - це став грудень, коли людина, яка його не тренувала, почала виганяти з басейну. Я розумію, що ви всі тренери, він не ідеальний - це людина, яка тільки формується, може він запальний, ми всі такі. Але чому ви всі, як один, його цькуєте. Звідки тренер, який його ніколи не тренував, дав йому вказівку не ходити до басейну і на наступний день йому не дають ключа», - пояснює батько спортсмена Олег Журба.

«Зібралися з Володею, у чому взагалі проблема, початок розмови - всі тренери у Житомирській області - це нулі. Тут неповага до всіх тренерів, це у першу чергу до мене, до всіх. Хто його візьметься тренувати, це перше питання. Питання по плаванню, йому дозволили, якщо його у групу зарахують, тоді питань немає», - відповів директор Житомирської ДЮСШ «Авангард» Олексій Юрчак.

Один з тренерів заявляє, хлопець своєю поведінкою зірвав обласні змагання, але у родини була інша версія.

Директор Житомирської дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард» Житомирської облради факт булінгу заперечив.

«Булінгу ніколи немає - це спорт, тут з’ясовуються відносини. У когось своя думка, який може бути булінг? Я тренер, я бачу, як це виконується, повинно бути ось так. Якщо учень починає висовувати свою вимогу, це неповага до тренера. Конфлікт між учнем і тренером завжди може бути, але він іноді може бути сильним, а іноді урегулюється ситуація, але коли тебе називають «ніяк», то ситуація виходить доволі цікава», - сказав директор Житомирської ДЮСШ «Авангард» Олексій Юрчак.

Чи дійсно був факт булінгу зі сторони тренерів, буде з’ясовувати поліція.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирському районі склали протокол на директора школи та батьків учня, який ламав акаунти навчальних платформ і булив учителів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: булінг спортсмен тренер  
Матеріали по темі