Місто

​На житомирське сміттєзвалище збираються пускати лише сміттєвози виконавців послуг з вивезення ТПВ в місті та сусідніх ОТГ, які уклали договори

4 березня 2021, 11:55

У Житомирі збираються врегулювати питання функціонування міського полігону твердих побутових відходів.

Відповідний проєкт рішення сесії Житомирської міської ради оприлюднили на сайті мерії 2 березня.

«З метою забезпечення належного функціонування міського полігону твердих побутових відходів у м. Житомирі, на підставі законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про відходи», Житомирська міська рада вирішила Комунальному підприємству «Автотранспортне підприємство 0628» Житомирської міської ради забезпечити приймання побутових відходів на міському полігоні захоронення побутових відходів м. Житомира виключно від тих підприємств-перевізників твердих побутових відходів, які визначені у встановленому згідно чинного законодавства порядку виконавцями послуг з вивезення побутових відходів на певній території м. Житомира, а також населених пунктах, що входять до складу об’єднаних територіальних громад, які межують з м. Житомиром, на підставі укладених договорів», - йдеться у проєкті рішення міської ради.

Управителям багатоквартирних будинків, ОСББ, ЖБК мають доручити не допускати потрапляння до сміттєзбірних контейнерів/майданчиків та вивозити на міський полігон твердих побутових відходів у м. Житомирі ті відходи, що складуються співвласниками багатоквартирних будинків у місцях загального користування (технічні та допоміжні приміщення багатоквартирних будинків), а також відходів, що утворюються на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків (листя, гілля, інші відходи рослинницького походження).

Також даним документом передбачається утворення спеціальної комісії, яка надаватиме погодження на приймання побутових відходів на міському полігоні захоронення побутових відходів м. Житомира від суб’єктів господарювання, які не визначені виконавцями послуг з вивезення побутових відходів на певній території м. Житомира.

Нагадаємо, у минулому 2020 році влада Житомира планувала розпочати будівництво сміттєпереробного заводу, після цього можна було б міське сміттєзвалище рекультивувати і закрити.

Як повідомляв Житомир.info, 21 серпня 2019 у програмі «Діалоги» на Житомир.info Сергій Сухомлин пояснив механізм роботи сміттєпереробного заводу, описавши шлях сміття від контейнерів до кінцевого продукту переробки. Наприкінці жовтня 2019 року інспекції з благоустрою Житомира доручили розчистити земельну ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу.

У листопаді 2019 мер Житомира Сергій Сухомлин у програмі «Тема дня» на Житомир.info розповів, що хорватська фірма «Tehnix», яка має будувати сміттєпереробний завод у Житомирі, не розпочинала роботи взимку, бо це дорого.

7 лютого 2020 року у соцмережі Сергій Сухомлин повідомив, що хорватська компанія «Tehnix» вже завершує виготовлення обладнання для проєкту сміттєпереробного заводу в Житомирі, будівництво виробничих цехів якого розпочнуть в березні.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: полігон ТПВ сміттєзвалище сміттєвоз  
Матеріали по темі