Приватна медична клініка «Медібор» розриває декларації сімейних лікарів і терапевтів із пацієнтами. Повідомлення про це клініка розіслала своїм клієнтам. Шукати лікарів для подальшого укладання декларацій людям радять в іншому медичному закладі.
Про це 16 березня Житомир.info повідомив житомирянин, який разом із усією сім’єю обслуговувався у «Медіборі».
«Компанія «Медібор» в односторонньому порядку розірвала всі декларації лікарів з пацієнтами – і з дорослими, і з дітьми. Пацієнтам надійшли SMS-сповіщення про припинення дії декларацій, а також їм порадили шукати інших лікарів. Я телефонував у «Медібор» – додзвонитися не вдалося. Тож наразі немає інформації, яка пояснювала б цю ситуацію. Куди бігти, за що хапатися, де лікарів шукати в період карантину і в час такої складної епідеміологічної ситуації, яка нині в Житомирі?! Та й страшно зараз без крайньої необхідності по поліклініках ходити, особливо з немовлям. Ми шоковані», – скаржиться читач.
Скріншот SMS-повідомлення, яке отримав клієнт медичної клініки
Аналогічні дописи житомиряни поширюють і у Facebook. Інші користувачі активно коментують дописи, зазначаючи, що теж отримали такі ж сповіщення. Люди висловлюють збентеження такою новиною та просять порадити, де знайти гарного лікаря для переукладання декларації.
Скріншот з Facebook-допису
Один з пацієнтів клініки «Медібор» надав Житомир.info скріншот переписки з кол-центром медзакладу. Так, на запитання пацієнта про причини розірвання декларації там відповіли, що клініка припиняє співпрацю з Національною службою здоров’я України по сімейному пакету, оскільки НСЗУ не підтвердила клініці контракт до кінця року. Також у медзакладі зазначили, що лікарняні листи пацієнтам відкриватимуть, але консультація у лікаря буде платною.
Скріншот переписки пацієнта з кол-центром клініки
Власник медичного центру «Медібор» Віктор Борщівський відмовився коментувати ситуацію.
«Ніяких коментарів не даємо поки», – зазначив у телефонній розмові з журналістом Житомир.info Віктор Борщівський.
Тож Житомир.info не вдалося з’ясувати, скільки пацієнтів залишилися без сімейного лікаря/терапевта.
Між тим, заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова запевнила Житомир.info, що станом на 16 березня в комунальних поліклініках міста вистачає сімейних лікарів та педіатрів, з якими можна укласти декларацію.
«В нашому комунальному закладі Центр первинної медико-санітарної допомоги Житомирської міської ради зараз працює більше 200 сімейних лікарів та педіатрів, можна зайти на сайт, подивитися інформацію про кожного лікаря та скільки він вже має декларацій з пацієнтами. Крім того, нещодавно ми відкрили нову амбулаторію на вулиці Покровській, 159, там зараз лікарі мають 17 тис. 200 декларацій, а максимальна кількість – до 21 тисячі, тому резерв є. Так само й по інших амбулаторіях. Якщо людина хоче особисто зустрітися з лікарем і підписати декларацію, то краще це робити в суботу, або, якщо немає нагальної потреби – почекати, поки зменшиться навантаження на лікарів через збільшення хворих на коронавірус. Але якщо потрібна допомога, то ми готові, ніхто не відмовить», – зауважила Марія Місюрова.
Як повідомляв Житомир.info, наприкінці березня 2020 року, приблизно через два тижні після початку всеукраїнського карантину в зв’язку з пандемією COVID-19, У Житомирі та області заборонили роботу приватних медичних клінік, хоча Кабмін дозволив медичну практику на час карантину.