26 березня слідчі Слідчого управління ГУНП Житомирщини за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в області ДСР НПУ під процесуальним керівництвом прокуратури області завершили розслідування схеми незаконного відчуження заставленого майна. 44-річний директор товариства, що здійснювало свою діяльність у Новоград-Волинському районі, обвинувачений у зловживаннях повноваженнями службової особи та незаконних діях із заставленим майном.
Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Житомирській області.
Розслідування проводили слідчі відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності Слідчого управління ГУНП Житомирщини за ознаками правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364-1 та ч. 1 ст. 388 Кримінального кодексу України.
«Поліцейські викрили схему незаконного відчуження заставленого майна. Так, встановлено, що у ході підприємницьких відносин між двома товариствами були укладені біржові угоди, для гарантії виконання яких визначалась застава зерна урожаю 2018 року. Відтак в якості частини оплати на рахунки підприємства-заставодавця надійшло близько 9 млн гривень у квітні цього ж року», – йдеться у повідомленні.
Улітку-восени 2018 товариством було зібрано на території Новоград-Волинського району Житомирщини та Шепетівського району Хмельниччини врожай озимих пшениці та жита, близько 2,5 тисячі тонн. Зернові мали бути поставлені на відповідні склади, обумовлені в умовах біржової угоди, однак керівник підприємства розпорядився по-іншому. Указаний врожай у грудні 2018 року був проданий третім фірмам. Кошти попередньої оплати у розмірі близько 9 млн гривень не були повернуті, як того вимагали умови договорів, чим державі завдано збитку на вказану суму.
Відтак 44-річний директор товариства з обмеженою відповідальністю, житель Полтавщини, наразі обвинувачений у вчиненні низки кримінальних діянь - ч. 2 ст. 364-1 (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) та ч. 1 ст. 388 (Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації) Кримінального кодексу України.
Чоловікові може загрожувати покарання від значного штрафу до 6-річного ув’язнення.
26 березня обвинувальний акт скеровано до суду.
Як повідомляв Житомир.info, у липні 2018 року в Хорошівському районі Житомирської області виник конфлікт між фермерськими господарствами щодо врожаю. У розбірки втручалася поліція.