Влада

​У Житомирі презентували космічну систему, яка дозволить оперативно отримувати інформацію про виникнення лісових пожеж

2 квітня 2021, 14:13

2 квітня у Поліському національному університеті презентували космічну систему оповіщення про пожежі.

Про це 2 квітня повідомила пресслужба Житомирської обласної ради.

«Група фахівців Державного космічного агентства України відвідала Житомир. Зустріч проходила у Поліському Національному університеті за участю голови обласної ради Володимира Федоренка, генерального директора Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс», депутата обласної ради Ігоря Рибинського, представників ДСНС України в Житомирській області, лісівників та викладачів ВУЗу», - йдеться у повідомленні.

Присутнім представили систему оперативного оповіщення про теплові аномалії, як основу для виявлення пожеж.

«Відповідно до даних дистанційного зондування було проведено моніторинг наслідків пожеж. Космічний апарат бачить пожежі у формі пікселів. Апарати, що мають канали червоного діапазону, фіксують теплові аномалії через перетин граничного порогу теплової позначки», - зазначив доповідач.

За результатами роботи робочої групи на базі університету за участю спеціалістів, було напрацьовано інтегровану систему попередження та ліквідації лісових пожеж.

«На даний час працюють системи, які можуть побачити теплові аномалії тільки якщо пожежа відбувається на значній площі. Ми зараз починаємо працювати з новітніми системами, які дозволяють зменшити площі підвищення тепла, що дає змогу виявити пожежу на меншій площі, а це, в свою чергу, дозволяє попередити її поширення», - сказав доповідач.

Також науковцями було напрацьовано шляхи модернізації системи моніторингу теплових аномалій за даними дистанційного зондування Землі.

«Вже створено програмний модуль, який дозволяє відправити данні про виявлені пожежі громадам, пожежним, лісівникам, правоохоронцям та екологам. Доставити ці данні зараз можливо за 20 хвилин, коли раніше цей процес займав годину. Тобто оперативність зростає», - зазначили під час доповіді.

Проєкт реалізовується в рамках функціонування на Житомирщині регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», угоду про створення якого було підписано 12 січня 2020 року, в рамках відзначення 113-ї річниці від дня народження видатного конструктора Сергія Корольова.

До підписання угоди долучилося 12 сторін: Житомирська обласна рада, Житомирська ОДА, , Житомирська міська рада, Державне космічне агентство України, Національний центр управління та випробування космічних засобів, Музей космонавтики ім. С.П. Корольова, Поліський Національний університет, Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова, Андрушівська народна обсерваторія, ГО «Асоціація Ноосфера», ТОВ «ЕСРАЙ Україна», Центр робототехніки та мейкерства «Robot.ON», Житомирська загальноосвітня школа №8.

«Поліський космічний кластер працює і це чудово! Бачу конкретні напрацювання і конкретні результати. Але навіть 20 хвилин для інформування про пожежу це теж багато, за цей час вона може досягти інших масштабів. Тому зверніть увагу на можливість ще зменшити час отримання інформації. Також пропоную розглянути питання використання дронів для відео фіксації пожеж», - сказав голова обласної ради Володимир Федоренко.

Нагадаємо, що на території Житомирської області у 2020 році було зафіксовано 1619 пожеж на загальній площі 43254,02 га. Одна з масштабних пожеж в екосистемах області розпочалася 5 квітня минулого 2020 року на території Народицького, Кліщивського, Базарського лісництв ДП «Народицьке спеціалізова нелісове господарство» на площі майже 7000 га.

Як повідомляв Житомир.info, 12 січня 2021 у Житомирі підписали угоду про створення космічного кластера «Полісся».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: космос супутник ліс пожежа лісова пожежа система оповіщення  
Матеріали по темі