Місто

​Помер перший єпископ відродженої Житомирської дієцезії Ян Пурвінський

6 квітня 2021, 09:36

У Житомирі вночі 6 квітня на 86 році життя помер перший єпископ відродженої Житомирської дієцезії Ян Пурвінський. На сесії 6 грудня 2019 року єпископу Яну Пурвінському присвоїли звання «Почесний громадянин міста Житомира».

Про це повідомляють на сайті Житомирської міської ради. .

У 2017 році Яна Пурвінського було нагороджено відзнакою «За заслуги перед містом І ступеня» «за багаторічне самовіддане служіння громаді Житомира». За ініціативи єпископа, у Житомирі було розгорнуто широку благодійну діяльність: відкрито їдальню католицької благодійної організації «Карітас-Спес», збудовано дитячий відпочинковий комплекс «Надія» у с. Зарічани, де щорічно мають змогу відпочити і оздоровитися діти з малозабезпечених родин та родин учасників АТО/ООС. Ян Пурвінський був співзасновником Житомирської обласної Спілки поляків України, членом головного правління Спілки поляків України 1990-1992 рр. Саме він виступив організатором по впорядкуванню Польського цвинтаря в Житомирі – унікального пантеону, де спочивають видатні діячі польської культури, які зробили вагомий внесок у культурну спадщину нашого краю. У 1990 році був нагороджений Золотою медаллю Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej (Warszawa 1989.12.28)», – йдеться у повідомленні.

Біографічна довідка:

Ян Донатович Пурвінський народився 19 листопада 1934 року в Латвії в сільській польській родині. Закінчив вищу духовну семінарію в Ризі. Висвячений 13 квітня 1961 року. Душпастирську діяльність розпочав на посаді вікарія в Даугавпілсі. Пізніш працює настоятелем в Даугавпілсі, Краславлі, Індрі. Віце-декан. На прохання католицької громади м. Житомира і за узгодженням з кардиналом Юліаном Вайводсом 2 серпня 1977 року призначений вікарієм житомирського кафедрального собору св. Софії. У 1981 році призначений єпископським вікарієм України та Молдови. В 1983 році отримав почесне звання капелана папи римського. 16 січня 1991 року Папою Йоаном Павлом II призначений Єпископом відродженної Житомирської дієцезії. Консекрація відбулася 4 березня 1991 року в Житомирі в соборі св. Софії. З 1998 року – єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви.

15 червня 2011 року Папа Бенедикт XVI прийняв відставку єпископа Яна Пурвінського з посади ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні у зв'язку з досягненням ним пенсійного віку.

Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив, що Ян Пурвінський помер після важкої хвороби COVID-19.


Нагадаємо, 1 квітня на 90-му році життя помер почесний громадянин Житомира Володимир Нікулін.

Як повідомляв Житомир.info, 4 квітня на 47 році життя помер протопресвітер Житомирський УГКЦ, директор благодійного фонду Карітас-Житомир Віталій Сидорук.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Ян Пурвінський почесний громадянин смерть  
Матеріали по темі