Влада

Виклик поліції, «швидкої» та рятувальників за єдиним номером: у Житомирській області вивчають можливість запуску екстреної служби 112

8 квітня 2021, 09:54

У Житомирі генеральний директор компанії «IT Space» Нуржан Нуралбаєв (Республіка Казахстан) презентував проєкт єдиної чергово-диспетчерської служби 112. Житомирська область може стати пілотним регіоном України, де запрацює така екстренна служба, американський аналог – 911.

Про це 7 квітня повідомили на сайті Житомирської обласної ради.

«Суть проєкту – організація викликів оперативної служби за принципом єдиного вікна. За словами Нуржана Нуралбаєва, це дасть можливість на 32% скоротити час прийому, обробки викликів та реагування (у 102 - до 5 хв; у 103 - від 15 до 10 хв), виключити на 100% зайнятість ліній оперативних служб та на 45% скоротити кількість помилкових викликів.

Крім того єдина служба дозволить на 70% скоротити переговори по рації, адже передача всіх даних відбувається за допомогою електронної системи. На карті міста відображаються всі екіпажі, які контролюються по супутниковим координатам. А система самостійно прокладає оптимальний шлях руху до постраждалого чи хворого з урахуванням заторів», – йдеться у повідомленні.

Учасники зустрічі домовились створити робочу групу за участю профільних структур задля вивчення можливості запуску служби 112 в області.

Житомирська область може стати пілотним регіоном України, де запустять таку службу.

«У Європі безкоштовний номер 112 відомий кожному. Центр служби екстреної допомоги координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, аварійної газової служби, рятувальних служб. І опинившись в кризовій ситуації, людині не треба визначатися, кому дзвонити, досить набрати 112. Американський аналог – 911. В Україні розмови про впровадження цієї служби ведуться останні 13 років і Житомирщина, за підтримки заступника Міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, може стати пілотним регіоном України, де вона нарешті запрацює», - зазначив Володимир Федоренко.

Участь у заході взяв Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, заступник міського голови Олександр Шевчук, заступник начальника ГУНП Артем Лисогор, начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП Євген Мельник, перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в Житомирській області Олег Шахрай, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лучків та в.о. директора КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Віктор Гриньов.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області з 2020 року почала працювати автоматизована диспетчерська служба «швидкої допомоги», на яку витратили 14 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екстренна служба 112 робоча група обласна рада  
Матеріали по темі