Члени комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту ветеранів 14 травня під час засідання круглого столу обговорили проблемні питання та співпрацю з представниками громадських організацій Житомирської області. Темою круглого столу стала участь громадськості у процесах соціального діалогу.
«На цьому засіданні ми почули різні думки. Вони співпадають в тому, що державна політика якраз формується з соціального діалогу, до якого ми повинні залучати як роботодавців, як профспілки, так і громадські організації всіх рівнів, які у нас є в Україні. Я, як голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів, хочу подякувати Житомирщині, яка приділяє дуже велику увагу захисникам України, які захистили нас від, так би мовити, “дружньої” держави. Також хочу подякувати керівництву області, міста. Ми проїхали по підприємствах, які показали свої високі досягнення з приводу швейного виробництва, щодо вирощування екопродуктів та тваринництва. Соціальний захист працівників на цих підприємствах гарний. Щоб ми й надалі рухались в напрямку соціального захисту населення, ми всі питання, які напрацювали в комітеті, будемо впроваджувати в законах», – запевняє голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Верховної ради України, народний депутат України Анатолій Остапенко.
Метою зустрічі представників влади та громадянського суспільства є вдосконалення наявної моделі соціального діалогу, розширення кола соціальних суб’єктів, залучених до процесу досягнення узгоджених соціальних цілей. І на думку голови Житомирської обласної ради, такі зустрічі – це майданчик для обміну думками, а також можливість поставити свої запитання і розповісти про проблеми напряму, без посередників.
«Ми відвідували наші підприємства і показували, як бізнес несе на собі соціальне навантаження на території, де вони працюють, наскільки успішними є ці підприємства. І теж говорили про те, з якими питаннями до законодавців звертається бізнес, що треба зробити, щоб бізнес працював, як залучати ще більше інвестицій. Бо що таке інвестиції? Це податки, податки – рце кошти, які ми можемо залучати на реалізацію соціальних програм, на інший розвиток нашого регіону. Це важливо, бо з шановними народними депутатами був присутній заступник міністра економіки, перший заступник міністра в справах ветеранів, ми піднімали вкрай болюче питання по чорнобильцях, по наших воїнах, АТОвцях, по програмах працевлаштування, які можуть бути, щоб залучати якомога більше людей до роботи і щоб вони працювали чесно, працювали офіційно. І до них буде відповідне ставлення держави і самих роботодавців», – каже голова облради Володимир Федоренко.
Участь у роботі круглого столу взяли народні депутати, члени Комітету, голова обласної ради Володимир Федоренко разом з першим заступником Олегом Дзюбенком, заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Градівський, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, депутати, представники органів місцевого самоврядування, громадськість.
Нагадаємо, чергову сесію Житомирської облради скликають на 27 травня 2021 року, серед питань – звіт голови ОДА.