До редакції Житомир.info 1 червня звернулась житомирянка і розповіла про схему, яку використовують шахраї, щоб заволодіти чужими грошима через зламані акаунти друзів та повідомлення в месенджерах.
Жінка каже, що напередодні, 29 травня на Київській у Житомирі її близька подруга потрапила в ДТП, а наступного дня з її акаунту надійшло повідомлення з проханням позичити гроші. Знаючи, що подруга травмована і справді може потребувати грошей, то не вагаючись, жінка перерахувала спершу 6 тисяч гривень, а потім ще 8 900 грн.
«Напередодні моя подруга потрапила в ДТП, її збила машина. Ми ввечері переписувались, вона надсилала мені фото загіпсованої ноги. Наступного дня ми теж переписувались, вона розповідала про свій стан. Цього ж дня після обіду приходить від неї повідомлення, що їй потрібні гроші, просить позичити. Я перерахувала 6 тисяч гривень. Через декілька хвилин знову приходить повідомлення з проханням перерахувати ще 8 900 грн. Коли через моно банк перераховуєш, то не висвітлюється прізвище, кому надсилаєш гроші, така специфіка цього додатку. І я перерахувала ще й цю суму, бо ж знаю, що в неї купа переломів і рука травмована, і гроші треба. Я в той момент навіть подумати не могла, що щось не так. Через декілька хвилин знову пише і просить скинути 12 300 грн. Тут я подумала, що це вже дуже велика сума і відповіла, що в мене більше немає. Приходить повідомлення: «то зніми з кредитки». І тут я зрозуміла, що щось не так. Набираю її і вона мені одразу каже, щоб я нікому ніякі гроші не перераховувала, бо їй вже всі друзі пишуть, вони теж отримали такі повідомлення. І я була не одна, хто відправив на цю картку гроші. Якби подруга справді не потрапила в ДТП, то я б одразу зрозуміла, що це шахраї», – розповідає житомирянка і надала редакції скріншоти переписки з шахраями.
Жінка одразу подзвонила в банк, подала заяву, ще одну заяву подала на сайті кіберполіції та подзвонила на «102» і дала свідчення поліцейським. За інформацією ГУНП у Житомирській області в таку схему потрапила ще одна житомирянка, яка перерахувала шахраям 9 тисяч гривень. Нині поліцейські встановлюють причетних до правопорушень. Правова кваліфікація вказаних подій - ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Законодавством такі протиправні дії караються від штрафних санкцій до 3 років обмеження волі.
Нагадаємо, у Житомирі на Київській ввечері 29 травня автомобіль збив дівчину. У пресслужбі патрульної поліції повідомляли, що викликів про ДТП не було, однак за словами подруги потерпілої, на місці події були представники поліції та швидка медична допомога.
Як повідомляв Житомир.info, у грудні 2020 року шахрай, прикриваючись ім'ям військового прокурора, хотів здати в оренду квартиру в центрі Житомира, в якій проживає подружжя.