Житель Житомира, уродженець Ірану, налагодив схему легалізації іноземців в Україні: під видом працевлаштування на своєму фіктивному будівельному підприємстві чоловік готував фальшиві документи для «гастарбайтерів», беручи з них гроші. 42-річному чоловіку оголосили про підозру.
Про це 17 червня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«Під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури, за оперативного супроводу Управління служби безпеки України в області, уродженцю іноземної країни повідомлено про підозру у сприянні в незаконному переправленні осіб через Державний кордон України наданням засобів, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України)», - йдеться у прокуратурі.
За даними слідства, протиправною діяльністю займався 42-річний уродженець Ірану, який набув громадянство України та проживає у місті Житомирі. Попередньо зареєструвавши приватне товариство, ділок, під видом працевлаштування на цьому підприємстві, надсилав запрошення для приїзду в Україну іноземним громадянам, які, у свою чергу, використовувалися ними для оформлення візи, безперешкодного перетину кордону та легалізації перебування в Україні.
«За протиправні послуги та виготовлення пакету підроблених документів (фіктивні запрошення, бронювання номерів у готелі тощо) «роботодавець» брав чималенькі суми коштів. Так, підозрюваний пообіцяв подружжю з Ірану за 11 тис. доларів США виготовити відповідні документи, які надають право незаконно перетнути державний кордон та «працевлаштуватися» на фіктивному підприємстві, а насправді легалізувати своє перебування в Україні», - повідомили в прокуратурі.
Під час одержання від іноземця частини грошових коштів на суму 56 тис. грн у жовтні минулого року, фігурант справи був викритий правоохоронцями.
Подробиці викритої схеми легалізації іноземців в Україні, за якою будівельна фірма готувала документи для «гастарбайтерів», повідомили в пресслужбі управління СБУ в Житомирській області. За цією схемою до України в’їхали майже 30 іноземців, кожен з яких заплатив за пакет документів в середньому 10 тисяч доларів США.
«Контррозвідники СБУ заблокували канал нелегальної міграції іноземців та припинили їх незаконну легалізацію на території України. За цією «схемою» до України незаконно в’їхало майже три десятки іноземців. Вартість «послуг» для однієї особи-мігранта становила у середньому $10 тис. і залежала від «пакету» підроблених документів», - повідомили в СБУ.
Як зазначили в СБУ, злочинний бізнес організував уродженець однієї з країн Західної Азії. Для свого прикриття він створив декілька будівельних фірм у Житомирі і використовував їх виключно для виготовлення підроблених «офіційних» документів: віз, паспортів, посвідок на проживання іноземців в Україні. До цієї схеми фігурант залучив двох спільників, які підшукували «клієнтів-будівельників» серед іноземців, зокрема вихідців з країн Близького Сходу, і супроводжували їх до України.
«У ході проведення обшуків правоохоронці вилучили докази протиправної діяльності учасників схеми. Тривають слідчі дії щодо встановлення всіх учасників злочинної схеми і притягнення їх до відповідальності», - зазначили в СБУ.
Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2020 на площі Перемоги, біля готелю «Житомир» СБУ проводила операцію по затриманню фігуранта справи щодо організації каналу незаконної міграції іноземців до України.