Культура

Творці фільму про Корольова готуються до презентації стрічки в Житомирі та зібрали матеріал для сценарію театральної вистави

28 June 2021, 16:25

Нещодавно в рамках міжнародної авіакосмічної виставки у Києві відбувся передпрем’єрний показ документального фільму «Незламний. Шлях до мрії», присвячений видатному конструктору, уродженцю Житомира Сергію Корольову.

Інформація про це 18 червня з’явилася на Facebook-сторінці творців документального фільму, які продовжують збирати й публікувати цікаві факти про Корольова та космічні відкриття. Зазначається, що глядачі високо оцінили роботу знімальної групи, а також були вражені історією життя Сергія Павловича Корольова.

28 червня продюсер та режисер фільму Іван Кваша розповів Житомир.info, що передпрем'єрний показ стрічки пройшов в рамках міжнародної виставки. Показували фільм 15-18 червня у столичному Міжнародному авіакосмічному салоні «Авіасвіт-XXI» – це єдиний виставковий захід в Україні для демонстрації інноваційних розробок і технологій в авіакосмічній галузі.

Зі слів продюсера, офіційна презентація стрічки може відбутися на фестивалі «Korolev Avia Fest».

«Робота над фільмом завершена вже досить давно. Проте через карантин не було можливості влаштувати прем’єру. У Києві був попередній показ: Громадська організація NOOSPHERE запропонувала нам взяти участь у міжнародній космічній виставці, таким чином, наш фільм став частиною їхньої експозиції. Однак наголошу: це був саме передпрем’єрний показ, тому що офіційна презентація буде все-таки в Житомирі. Чекаємо погодження дати показу від міської ради. І наскільки мені відомо, прем’єра фільму має відбутися у рамках «Korolev Avia Fest», який буде вже ось незабаром (наприкінці серпня, – ред.)», – розповів Іван Кваша.

Він також зазначив, що найближчим часом стрічка буде доступна для перегляду на медіасервісі. А вже потім з’явиться на телеканалах.

Цікаво, що творці фільму не зупиняються та працюють над реалізацією ще однієї ідеї – відшукують факти для сценарію театральної вистави про Корольова.

«Ми ретельно вивчали усі тонкощі біографії Корольова, для того, щоб за мотивами фільму поставити спектакль на базі театру. Ми, звісно, розслідували той період життя, що він провів в Україні, дізнавалися, які в нього були дитинство та юність. Все це необхідно, аби зрозуміти, як формувалась особистість цієї людини. Ми побували в різних містах, у яких жив Корольов: Ніжині, Одесі, Києві, в селі, де він проживав деякий час, ну і, звичайно, в Житомирі, де він народився. Взяли інтерв’ю у всіх можливих спеціалістів з цієї теми. До слова, мабуть, мало хто знає, що Корольов у свій час викладав у КПІ та був наймолодшим лектором: йому тоді було приблизно 18 років. І ось на такому матеріалі буде вистава. Зараз робиться відеозвіт з цього дослідження. Ми передамо його в ОДА, на замовлення якої була виконана робота. Ця вистава має бути своєрідним натхненням для поколінь», – повідав продюсер і режисер фільму «Незламний. Шлях до мрії».

До створення майбутнього сценарію вистави долучилися студенти спеціальності «Сценічне мистецтво» кафедри мистецької освіти навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ ім. Івана Франка.

Партнери проєкту (фільму) «Незламний. Шлях до мрії»: LIVELYOCEAN FILM, Житомирська міська рада, Громадська організація ЦЕ ТВОЄ, Громадська організація NOOSPHERE.

Головний режисер: Петро Авраменко
Продюсер і режисер: Іван Кваша
Режисер: Олена Заведія
Головний оператор: Артем Цівко
Оператори монтажу: Артем Цівко, Віталій Гаграмонов

Нагадаємо, навесні 2020 року в Житомирі завершили знімати документально-художній фільм «Незламний. Шлях до мрії» про нашого земляка Сергія Корольова.

Як повідомляв Житомир.info, 22 серпня 2020 року на території житомирського аеропорту відбувся Міжнародний космічний фестиваль «Korolev Avia Fest», який зібрав більше тисячі житомирян та гостей міста.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Корольов фільм Кваша  
Матеріали по темі