Суспільство

Тепер спеціальності, за якими навчають у вишах України, відповідають Міжнародній стандартній класифікації освіти: що це дає

9 July 2021, 12:18

Уряд доповнив переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка студентів, відповідними галузями знань Міжнародної стандартної класифікації освіти з метою приведення його у відповідність до ч.1 ст.1 закону «Про вищу освіту».

На засіданні 7 липня 2021 року Кабінет міністрів затвердив постанову «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» з технічними правками.

«Гармонізація галузей і спеціальностей означає можливість встановлення їх відповідності кодам Міжнародної стандартної класифікації освіти (МСКО) для переходу від національного переліку до МСКО і в зворотному напрямку. Встановлення відповідності передбачених Переліком галузей знань і спеціальностей кодам МСКО в умовах інтернаціоналізації вищої освіти є необхідним для забезпечення таких процесів: міжнародна кодифікація освітніх програм задля зіставлення та визнання освітніх кваліфікацій вищої та фахової передвищої освіти, здобутих в Україні, відображення цієї інформації в додатку до документа про освіту (науковий ступінь); міжнародна академічна мобільність здобувачів і науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів освіти та визнання її результатів; покращення умов для залучення іноземних студентів шляхом сприяння визнанню в світі здобутої в Україні кваліфікації; міжнародні порівняння та статистичний аналіз систем освіти», - йдеться у пояснювальній записці до проєкту розпорядження.

Про деякі наслідки переходу від національного переліку до МСКО Житомир.info розповіла ректор Житомирського державного університету ім.Івана Франка Галина Киричук.

«На сьогодні в Європі, зокрема в Польщі, є величезна проблема у фахівцях з вищою освітою. Взагалі вища освіта там зараз знаходиться в такому специфічному стані, бо Європа на перше місце поставила економіку, медицину, інфраструктуру, інформатизацію, але не звернула увагу на освіту. Я не кажу, що в них освіта гірша, чи краща, але рівень заохочення і спрямування випускників на вищу освіту там впав. І сьогодні в Європі стало питання щодо можливості залучення фахівців з вищою освітою, і ось таким чином ми інтегруємося в Європу», - пояснила Галина Киричук.

Як повідомляв Житомир.info, за результатами консолідованого рейтингу вишів України 2021 року Житомирська політехніка та ЖДУ ім. Франка залишаються у сотні кращих.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ освіта диплом МСКО  
Матеріали по темі