Пам’ятка архітектури ХІХ століття місцевого значення на Житомирщині має стати комунальною власністю, прокуратура заявила позов.
Про це 12 липня повідомила пресслужба обласної прокуратури.
«Чуднівською окружною прокуратурою заявлено до Житомирського окружного суду позов щодо зобов’язання Любарської селищної ради Житомирського району вчинити дії, спрямовані на визнання пам’ятки архітектури – палацу, який знаходиться у с. Вигнанка, безхазяйним майном та набуття права власності на вказане майно. Йдеться про те, що на території с. Вигнанка Житомирського (раніше Любарський) району знаходиться пам’ятка архітектури – палац, споруджений у першій половині ХІХ століття. Відповідно до розпорядження голови Житомирської облдержадміністрації «Про взяття на облік і охорону пам’яток архітектури місцевого значення» від 04.03.1996, будівлю взято на облік і під охорону, як пам’ятку архітектури місцевого значення. Проте встановлено, що насправді об’єкт культурної спадщини перебуває у занедбаному стані та не використовується. Право власності на нерухомість – будівлю колишнього панського палацу – не зареєстровано, також не виготовлено технічної документації та не укладено охоронного договору», - йдеться у повідомленні.
Прокуратура наголошує, що органом місцевого самоврядування допущено бездіяльність, а саме, не взято на облік нерухоме майно, як безхазяйне, а також не вжито заходів до визнання за територіальною громадою права власності на об’єкт. Унаслідок цього пам’ятка архітектури перебуває в аварійному стані та руйнується, оскільки неможливо проводити будь-які ремонті, реставраційні чи інші роботи, пов’язані із збереженням та схоронністю об’єкта культурної спадщини.
Довідка: село Вигнанка розташоване на правому березі річки Случ. Мурований палац, споруджений у класичному стилі у першій половині ХІХ ст., перебуває у Державному реєстрі пам'яток архітектури України. Тривалий час селом володіли різні поміщики. З 1920 по 1989 роки (до побудови нового приміщення навчального закладу) у палаці містилася школа.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області є десятки палаців, садиб та маєтків, які або поступово руйнуються і втрачають архітектурну цінність, або досі слугують приміщеннями для шкіл та лікарень.