Упродовж 6 місяців фахівці Житомирського обласного лабораторного центру дослідили на нітрати понад 1000 проб води з колодязів у сільській місцевості. Більш як 40% проб виявилися «перенасиченими» нітратами.
Інформацію про стан забруднення питної води нітратами ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» оприлюднила 20 липня.
Зазначається, що близько 75% сільського населення вживає воду із громадських та індивідуальних колодязів, яка є негарантованої якості.
«За 6 місяців обласним лабораторним центром МОЗ України досліджено на нітрати 1049 проб, з них встановлено перевищення допустимих рівнів у 445 пробах, що складає 42,4%», – йдеться у повідомленні.
Скріншоти з сайту Житомирського обласного лабораторного центру
У лабораторному центрі зазначають: невідповідність питної води санітарно-мікробіологічним вимогам є основною причиною підвищення захворюваності серед населення на такі інфекційні захворювання як вірусний гепатит, дизентерію тощо, а також хвороби пов’язані з хімічним забрудненням води, серед них і водно-нітратна метгемоглобінемія.
«Групи підвищеного ризику становлять діти до 3-х років, особливо немовлята, віком до 1-го року, яких вигодовують сумішами, приготовленими на воді з концентрацією нітратів понад 50 мг/дм3. Чутливі до нітратів також особи похилого віку, хворі на анемію, люди з захворюванням дихальної системи та хворобами серцево-судинної системи», – пояснюють у лабораторному центрі та інформують, що в установі працює атестована лабораторія, яка проводяться лабораторні дослідження колодязної води на нітрати (вул.В.Бердичівська,64).
Нагадаємо, у лютому 2021 року лабораторний центр назвав райони Житомирської області з найгіршою водою.