Влада

У Житомирській області два профтехи отримають державну субвенцію на створення навчально-практичних центрів

27 July 2021, 09:50

Конкурсна комісія МОН відібрала 62 заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають кошти на облаштування нових або дооснащення раніше створених навчально-практичних центрів.

Про це 27 липня повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.

Перелік закладів та обсяг фінансування майбутніх центрів визначено наказом, який сьогодні, 27 липня 2021 року, опубліковано на сайті відомства.

«Цього року надійшло багато заявок для створення центрів за технологічно складними професіями. Йдеться, наприклад, про верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників. Ми безсумнівно підтримали їх, адже частина цих професій є гостро затребуваною на ринку праці. Разом з тим, традиційно, популярною лишилася сфера послуг. Частина поданих заявок буде профінансована за професією кухаря, кондитера, швачки та інших. За цими професіями навчається переважна більшість учнів», – зазначив заступник міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Він також пояснив, що МОН вже розпочало підготовку проекту розпорядження Кабінету міністрів, яке дозволить розподілити субвенцію у розмірі 150 млн грн між визначеними областями. Оскільки створення навчально-практичних центрів відбувається на умовах співфінансування, частину коштів від загальної вартості центрів мають покрити місцеві бюджети, заклади освіти або інші соціальні партнери.

«Відповідно до наказу, найбільше коштів на створення центрів отримають Дніпропетровська та Львівська області – по 5 закладів у кожній. Важливо зауважити, що ці регіони мають найбільші мережі закладів профосвіти. Так, на Дніпропетровщині працює 58 профтехів, а на Львівщині – 55. Загалом до переліку закладів, які отримають підтримку на створення центру, увійшли профтехи з усіх регіонів країни. Планується створення 55 нових центрів та дооснащення 7 вже існуючих», - інформує міністерство.

У переліку МОН є два заклади з Житомирської області: ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира» виділять 700 тис. грн субвенції на створення навчально-практичного центру за спеціальностями «Пекар» і «Кондитер»; Коростишівський професійний аграрний ліцей отримає 4 млн 900 тис. грн на створення НПЦ за спеціальностями «Тракторист-машиніст» та «Плодоовочівник».

Нагадаємо, в 2021 році призерами Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності WorldSkills Ukraine стали двоє учнів з Житомирської області: у професії «Електрогазозварник» - Артур Кисельчук (Головинське вище професійне училища нерудних технологій), в професії «Штукатур» – Юрій Радомський (Центр професійно-технічної освіти м. Житомир).

Як повідомляв Житомир.info, на початок 2021 року у Житомирській області заклади профтехосвіти були заповнені на 47%, вартість навчання одного учня складала майже 60 тис. грн. 20 січня 2021 в інтерв’ю голова бюджетної комісії Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв зазначав, що з міського бюджету щороку виділяють 90 млн грн на утримання ПТУ, які не підпорядковуються міському департаменту освіти. Міськрада зверталася з листом до обласної ради та облдержадміністрації, щоб вони взяли на себе хоча б частину фінансування закладів профтехосвіти, але отримали відмову.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОН субвенція ПТУ профтехосвіта НПЦ  
Матеріали по темі