Під час проведення позапланових перевірок державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель головного управління Держгеокадастру у Житомирській області виявили факт самовільного зайняття земельних ділянок загальною площею 387,8144 га на території Народицької громади Коростенського району.
Про це 4 серпня повідомила пресслужба обласного управління Держгеокадастру.
«Установлено, що товариство з обмеженою відповідальністю використовувало для вирощування сільськогосподарських культур (соя, соняшник) земельні ділянки, які є зоною радіоактивно забрудненої території внаслідок Чорнобильської катастрофи. У разі складання інспекторами протоколу про адміністративне правопорушення, шкода заподіяна внаслідок самовільного зайняття зазначених земельних ділянок, може становити 999 009,89 грн», - йдеться у повідомленні.
Держгеодастр зазначає, що розрахунок шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття зазначених земельних ділянок, здійснюється відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 № 963.
Загалом упершій половині 2021 року державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель головного управління Держгеокадастру у Житомирській області здійснили 555 перевірок дотримання вимог земельного законодавства при використанні земель державної та комунальної власності.
«За результатами проведених заходів контролю було виявлено 416 порушень при використанні земельних ділянок загальною площею 5765,0105 га, а також винесено 149 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності та накладено стягнень на загальну суму близько 32 тис. грн, з яких у добровільному порядку порушниками сплачено майже 27,5 тис. грн (86%). Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу, на загальну суму 13,5 млн грн. Це у 27 разів більше, ніж за аналогічний період 2020 року. В добровільному порядку сплачено 282 тис. грн, по інших випадках вживаються заходи щодо їх примусового стягнення», - йдеться у повідомленні.
Як повідомляв Житомир.info, в липні 2021 року жителі Житомира, які виступали проти будівництва біля Богунського кар’єру знову зібралися аби дізнатися результати перевірки від Держгеокадастру: за словами депутата Житомирської районної ради Олександра Міщенка, контролюючий орган виявив численні порушення.