У місті Коростень Житомирської області під час підготовчих робіт зі встановленню великого прапора біля пам’ятника князю Малу робітники виявили цікаві знахідки. За попередньою інформацією, є підстави вважати, що це рештки мамонта. Поки до Коростеня приїдуть науковці – місце будуть охороняти і збудують для нього саркофаг.
Про це 18 серпня у своєму сюжеті повідомив КоростеньМедіа.
Відео КоростеньМедіа
«Про мамонта це, звісно, дуже попередньо і дуже обережно говорять сьогодні у нашому місті. Втім є всі підстави вважати, що у Коростені дійсно сталось велике археологічне відкриття», – розповідає журналістка КоростеньМедіа.
Зазначається, що фахівці інституту археології України вже в курсі й були на місці. Коли тут почнуться активні археологічні дії – поки що невідомо. Але заступниця міського голови Наталія Чижевська вже закликає коростенців з зрозумінням і гордістю поставитись до цієї події. Поки до Коростеня не повернуться археологи – місце знахідки будуть охороняти і збудують для нього саркофаг.
На відео та фото місцевих журналістів – лише частина знахідок, інше – забрали науковці.
За інформацією Інтернет-видання Коростень.today, на знахідку робітники натрапили 9 серпня. Сайт оприлюднив відео, надане читачами.
«На присланому відео добре видно процес видобування з землі самої знахідки. Є також фото зуба та хребця невідомої тварини. За словами очевидців, в землі залишились інші частини кістяка доісторичного звіра», – пише видання.
Відео Коростень.today
Як повідомляв Житомир.info, наприкінці серпня стало відомо, що у селищі Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області знайшли унікальний скарб – срібники Київської Русі, датовані 1000-1019 роками. 32 монети передали в музей. Місцевий житель знайшов монети серед піску, по який він пішов на кар’єр.
Про цінність та подальшу долю срібників часів Київської Русі, які знайшли в Городниці, 3 вересня розповіли під час пресконференції у Житомирському краєзнавчому музеї. Скарб нараховує 38 монет Володимира Святого та Святополка Ярополковича. Першу частину (32 монети) випадкового знайшов місцевий житель і 28 серпня передав державі. Ще 6 монет пізніше на тому ж місці розкопали археологи.
Наприкінці вересня 2020 року археологи продовжували шукати підтвердження давньоруського поселення ІХ сторіччя у Городниці.