У другу неділю вересня своє професійне свято відзначають представники газової та нафтової промисловості! Без перебільшень дана галузь є невід’ємною складовою стабільної діяльності сотень тисяч підприємств нашої країни. Газова сфера, трансформуючись, стала на шлях європейських стандартів.
Сьогодні в Україні діє ринок газу: споживачі вільні обирати постачальника, а газорозподільні компанії продовжують вдосконалювати виробничі процеси, якість робіт та сервіси.
Газорозподільні мережі Житомирської області налічують близько 14 тис.км., і вже більш ніж пів століття їх обслуговує АТ «Житомиргаз». Сьогодні це сучасна компанія, яка використовує новітні технології. Програмне забезпечення дало можливість оцифрувати газорозподільні мережі та перейти від олівців та журналів до смартфонів та планшетів.
«Більше 5 років ми працювали над тим, щоб діджиталізувати газорозподільні мережі. Сьогодні геоінформаційна система відображає технічний стан газопроводів усієї області, дає можливість чітко планувати подальшу роботу» - розповідає технічний директор «Житомиргазу» Сергій Колесник.
Перші згадки про енергоносій майбутнього були чимось нереальним. Та вже сьогодні, на базі збудованого макету газорозподільної системи у Черняхові, фахівці «Житомиргазу» спільно з науковцями з Національної академії наук України успішно провели три етапи випробувань газорозподільних мереж та обладнання воднем. Екологічно чистий газ у майбутньому замінить звичне вуглеводне паливо, але для цього українську газорозподільну мережу потрібно оптимізувати.Редизайн газорозподільної системи з надлишковою потужністю варто здійснювати використовуючи матеріали, які будуть готові до водню.
«У поточному році працівники Житомиргазу працюють одразу над двома масштабними проєктами з редизайну. До початку опалювального сезону завершуємо виведення з експлуатації ГРС Маркуші та ГРС Сінгури із встановленням нових шафових регуляторних пунктів, заміною більше трьох кілометрів зношеного металевого газопроводу на поліетиленовий» - пояснив Сергій Колесник.
Паралельно з редизайном мереж проводяться роботи по заміні старого обладнання. Нові шафові регуляторні пункти власного виробництва RGCProduction з комплектуючими провідних світових виробників забезпечують безаварійне та безперебійне газопостачання 24/7.
Проведення капітальних та поточних ремонтів, заміна газорегулюючого обладнання, цілодобова робота аварійної служби 104 та витрати на технологічний газ, який необхідний для роботи газорозподільної мережі- усе це складові тарифу на розподіл газу.
«Тариф на доставку газу - це не плата за трубу, а інвестиція у стабільне, безаварійне газопостачання.Профілактичні і ремонтні роботи треба проводити незалежно від того, як ви споживаєте газ», - коментує фінансовий директор Дмитро Конюх.
Приєднання нових споживачів до газорозподільних мереж є найкращим доказом того, що саме блакитне паливо залишається найзручнішим енергоресурсом. «Стабільність та безперебійність газопостачання важливі не лише промисловим підприємствам, а й населенню, - розповідає директор з капітального будівництва Олександр Степанець й додає, - з початку 2021 року послугою газифікації «під ключ» скористалися більше тисячі клієнтів».Підготовка проєктної документації, паралельне виконання зовнішнього та внутрішнього приєднання, підбір газового обладнання – усі процеси супроводжує персональний менеджер 104.юа Клієнтського простору.
Вмикаючи газовий котел чи плиту, ми не замислюємося, яка кількість робіт виконується для того, щоб у будь-який момент на кухні спалахнув блакитний вогник. Та серед 366 тисяч споживачів «Житомиргазу», кожен може бути впевнений у тому, що оператор ГРМстабільно доставить необхідний обсяг газу.
«Перехід на добове балансування дозволило відстежувати точне покриття попиту на газ його реальною пропозицією протягом однієї доби. Адже для безперебійного постачання газу споживачам необхідно підтримувати певний тиск газу у мережі. Для того, щоб тиск відповідав нормативним показникам, необхідний баланс між об’ємом газу, відібраним споживачами з мережі, та об’ємом, закачаним постачальниками до газової мережі» - зазначає комерційний директор Людмила Усик.
Впроваджуючи інновації та комплексні рішення для енергетичного сектору, варто пам’ятати, що саме фахівці та спеціалісти створюють проекти, працюють над якістю обслуговування, модернізують галузь та впроваджують європейські стандарти.
«Сьогодні, вітаючи з професійним святом працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, особливо хочеться наголосити, на тому, що важливі зміни та вагомі досягнення можливі завдяки щоденній праці кожного, без винятку, працівника» - переконаний голова правління АТ «Житомиргаз» Валентин Ющенко.
Пресслужба АТ «Житомиргаз»