Місто

У Житомирі на території майбутнього сміттєпереробного заводу заклали капсулу з маскою

20 September 2021, 17:06

У Житомирі за адресою провулок Складський, 20 триває будівництво сміттєпереробного заводу. 20 вересня мер Житомира Сергій Сухомлин і директор групи компаній «Ґрін Бін Україна» Євгеній Барах розповіли журналістам на якому етапі роботи та коли вони завершаться.

«Зараз будівництво на етапі зведення колон, тобто цех практично готовий під облаштування сендвіч-панелей. Плануємо ввезення обладнання від хорватського партнера 13-14 жовтня цього року. На кінець жовтня, початок листопада ми маємо забезпечити встановлення всієї покрівлі цеху. Роботи по обладнанню розпочнемо в листопаді, й разом з введенням в експлуатацію нашого цеху, будемо вводити й обладнання. Хочемо в тестовому режимі запустити сміття на початку грудня на нашу конвеєрну лінію», - говорить директор групи компаній «Ґрін Бін Україна» Євгеній Барах.

«Вже в цьому році обладнання приїде до Житомира, а на початку наступного року цей завод розпочне роботу», - додав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

На якому етапі роботи та де буде знаходитися сміттєпереробний завод приїхали подивитися нардепи, місцеві депутати та міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Під час зустрічі на території заводу заклали капсулу: спочатку планували, що вона буде порожньою, але потім мер запропонував покласти туди медичку маску й «поховати коронавірус».

Нагадаємо, у серпня на території, де планують збудувати сміттєпереробний завод, працювала техніка і вже залили фундамент.

Як повідомляв Житомир.info, переробкою сміття у Житомирі планує займатися хорватська компанія «Технікс». На сесії міськради в липні 2018 представник компанії розповів про 100-відсоткову переробку сміття та назвав орієнтовну вартість заводу – 10 млн євро, а київське ТОВ «МС Соціальний Проект» отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою з відведення 5 га землі для сміттєпереробного заводу на східній околиці Житомира (провулок Складський, 20). 8 листопада 2018 депутати міської ради передали компанії цю земельну ділянку в оренду на 20 років.

Після сесії 17 травня 2018 року мер Сергій Сухомлин розповідав, що є три пропозиції від інвесторів на будівництво сміттєпереробного заводу по пров. Складський, 20 та розповідав про умови співпраці: усім потенційним інвесторам виставляють умову щодо банківської гарантії на 1-1,5 млн євро на термін здачі заводу в експлуатацію.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміттєпереробний завод Сухомлин сміття Абрамовський Барах  
Матеріали по темі