У Житомирській облраді відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому обговорили актуальну ситуацію на ринку праці.
Про це 22 вересня повідомила пресслужба Житомирської облради.
«Участь в обговоренні питань порядку денного взяли перший заступник голови облради Олег Дзюбенко, заступник голови обласної державної адміністрації, співголова ради Віктор Градівський, керівники департаментів ОДА, керівники обласних організації і установ, громадських організацій та роботодавці», - йдеться у повідомленні.
За словами Віктора Градівського, наразі в області почався процес відновлення економіки та активізувався процес капіталовкладень як підприємствами області, так і іноземними інвесторами.
«У нас ніколи не було такого приросту капітальних інвестицій в 67%. Більше 30 млн доларів вкладено іноземними інвесторами в економіку області. Втім, серйозною проблемою наразі залишається тіньова економіка. Більше 100 тис. робочих місць, за попередніми підрахунками, знаходяться у тіні. Це величезний резерв для наповнення місцевих бюджетів та державного бюджету», - сказав Віктор Градівський.
Як зазначив, начальник управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін, 20% працівників регіону оформлено без трудового договору.
Детально про ситуацію на ринку праці доповідав заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості Віктор Зубрицький. Так, у 2020 році на 30 % збільшилась кількість звернень до служби, на 20% зменшилась кількість працевлаштованих. З червня-липня 2021 року пішло значне покращення на ринку праці, у липні-серпні попит у вигляді вакансій зріс на 2900 запитів.
«Станом на сьогодні в області на обліку служби близько 15 тис. безробітних, це на 3 тис. менше, ніж на початку року. Наразі у нас 5 претендентів на 1 робоче місце. 13700 осіб працевлаштувала цього року служба зайнятості, але це на 5 тис. менше ніж у роки до пандемії. Це пов’язано зокрема з тим, що зменшилась кількість роботодавців, на 400 суб’єктів господарювання зменшено», - зазначив Віктор Зубрицький.
Крім того, за даними Пенсійного фонду наразі в області 242 тис. застрахованих осіб, а це на понад 6% менше, ніж минулого року. 21 тис. осіб області працює за неповним робочим днем, що суттєво впливає на розмір заробітної плати.
Так, заробітну плату від 6 тис. грн до 15 тис. грн отримують 57% жителів області. Найнижча заробітна плата в закладах харчування, торгівлі та сфері будівництва. Найвища – у добувній промисловості.
Як повідомляв Житомир.info, за даними статистиків, у липні 2021 середня зарплата в Житомирській області, у порівнянні з червнем, знизилась на 1,4% і становила 12 044 грн.