Влада

«Антикорупційний штаб» порівняв зарплату міських голів обласних центрів: у мера Житомира – одна з найнижчих

30 September 2021, 09:59

Аналітики ГО «Антикорупційний штаб» проаналізували заробітну плату міських голів обласних центрів України за 8 місяців 2021 року: найменше отримували мери Херсона, Одеси та Житомира.

«На свої запити ми отримали інформацію з 22-х обласних центрів України. Ми не аналізували зарплати міського голови Краматорська та Сєвєродонецька, які наразі є обласними центрами відповідно Донецької та Луганської областей, частина територій яких тимчасово окупована. Не брали до аналізу також тимчасово окуповану територію АР Крим. Основна кількість відповідей надійшли нам за 5 днів, як того вимагає Закон України «Про доступ до публічної інформації». Дві міські ради зазначили, що їм потрібні 20 днів (Кропивницький та Тернопіль). Зрештою, відповідь з Тернополя ми отримали, з Кропивницького – ні. У Харкові нам відповіли, що запитувана інформація у них відсутня», - інформує громадська організація.

Найменше за 8 місяців нарахували зарплатні міському голові Херсона Ігорю Колихаєву: за цей час він отримав 122 881 грн. Серед найскромніших мерів опинились також міський голова Одеси Геннадій Труханов — у нього 186 031 грн — та міський голова Житомира Сергій Сухомлин: йому нарахували 240 161 грн.

Лідерами за сумою зарплатні виявились Запорізький міський голова Володимир Буряк — за 8 місяців 2021 року йому нарахували 935 131 грн; міський голова Тернополя Сергій Надал із 791 131 грн та Луцький міський голова Ігор Поліщук — він за 8 місяців цього року отримав 744 281 грн “брудними”. Нагадаємо, що фактично отримана на руки заробітна платня — це приблизно 80% від нарахованої.


«Частина мерів обласних центрів весь цей час жили без премій — таких виявилось усього четверо: Херсонський міський голова Ігор Колихаєв, мер Одеси Геннадій Труханов, міський голова Житомира Сергій Сухомлин та київський мер Віталій Кличко. Натомість найвищі премії отримали міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, на другому місці — очільник Луцька Ігор Поліщук, а на третьому — Тернопільський міський голова Сергій Надал», - йдеться у публікації.


Зазначається, що абсолютно доступними для кожного користувача виявились лише двоє міських голів: Андрій Садовий та Віталій Кличко. Їхні зарплати, а також зарплати їхніх заступників можна моніторити онлайн на сайтах рад: у Києві та Львові. Дані збирають та оприлюднюють кожного місяця у відповідних розділах сайтів.

Також «антикорупційний штаб» пише про матеріальну допомогу на оздоровлення та покращення соціально-побутових умов.

«Кілька міських голів взагалі не отримували матеріальної допомоги: Вінницький, Житомирський, Київський, Одеський, Полтавський, Херсонський, Чернівецький, Чернігівський, Львівський. У міського голови Запоріжжя неможливо за відповіддю на запит дізнатись, чи була матеріальна допомога. Щодо міського голови Дніпра — ми також не бачимо, чи була окремо матеріальна допомога. Міський голова Івано-Франківська отримав 40 690 грн матеріальної допомоги, Луцький міський голова — 75 592 грн, Миколаївський — 52 087 грн, Черкаський — 80 908 грн, Тернопільський — 90 982 грн. Деякі міські голови отримали вже по дві матеріальні допомоги — на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань. Це Рівненський міський голова — 126 678 грн, Сумський — 90 230 грн, Ужгородський — 95 105 грн та Хмельницький — 129 354 грн», - зазначається у дослідженні.

Нагадаємо, в червні цього року Руху «Чесно» аналізував зарплати мерів обласних центрів: середній заробіток мерів становить 53 тис. грн на місяць, нижче від середнього отримували міські голови Полтави (48,2 тис. грн), Житомира (29,5 тис. грн), Чернівців (49,4 тис. грн) та Сум (43,9 тис. грн).

Як повідомляв Житомир.info, за 2020 рік мер Житомира Сергій Сухомлин отримав 335 тис. 901 грн зарплати, його дружина, яка є власницею п’яти фірм, за рік отримала 1 млн 657 тис. 408 грн доходів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: зарплата мер Сухомлин премія  
Матеріали по темі