Місто

Як в Житомирі відзначили День визволення України від фашистських загарбників і як це робили 10 років тому

28 October 2021, 12:37

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників, це свято встановлено з метою всенародного вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні, адже саме на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року - відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Про це йдеться в інформації на сайті Житомирської міської ради.

Зазначається, що 28 жовтня біля пам’ятного знаку Перемоги та Монументу Слави керівництво міста, області, депутати міської ради та члени ветеранської організації вшанували захисників та визволителів хвилиною мовчання та покладанням квітів.

«Потрібно пам’ятати, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона запорука нашої перемоги», - сказав секретар міської ради Віктор Клімінський.

Водночас пресслужба ОДА повідомляє, що героїв війни вшанували заступник голови облдержадміністрації Юрій Денисовець, директор Департаменту культури, молоді та спорту ОДА Максим Обшта, представники місцевої влади, ветерани, депутати обласної ради, військовослужбовці.

«Пам'ятаємо те страшне воєнне лихоліття та вшановуємо пам'ять жертв – мільйонів людей по всьому світу, долі яких зламала Друга світова війна», – сказав Юрій Денисовець.

У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та партизани (разом понад три мільйони солдатів), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (майже 100 тисяч вояків) та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над загарбниками.

ОДА нагадує, що відзначення 28 жовтня Дня визволення України від нацистських загарбників встановлено в Україні згідно з указом президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі День визволення України в 2010 році відзначали покладанням квітів до монумента Слави та проходженням колони військових. В 2013 році до урочистостей залучили курсантів та школярів, які офіційно були на канікулах: їх вишикували «живим коридором» біля монумента Слави.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вшанування монумент Слави Клымынський Денисовець визволення  
Матеріали по темі